MojAndroid

Facebook nechce, aby si používatelia medzi sebou kradli profilové fotky. Aj preto sa rozhodol, že v tomto smere zakročí a priniesol niekoľko nových opatrení, ktoré tomu majú zabrániť. Hoci ide o veľmi primitívne spôsoby ochrany profilových fotiek, na niečo zrejme budú dobré…

Novinkou je odstránenie možnosti stiahnuť si profilovú fotku iného používateľa, či jej zdieľanie s inými používateľmi. Okrem toho Facebook nedovolí cudzej osobe označovať na profilovej fotke používateľa iných používateľov. Čerešničkou na torte je zákaz screenshotovania profilových fotografií v Android aplikácii Facebook. Tieto opatrenia sú súčasťou pilotného programu Facebooku, ktorý modrý gigant začal testovať v Indii.

Náš tip
Facebook sprístupnil všetkým používateľom pridávanie GIF v komentároch

Na to, že profilová fotografia je chránená proti krádeži, informuje používateľov akýsi “ochranný rám” fotografie modrej farby. Podľa výskumov Facebooku v Indii, zavedenie takýchto jednoduchých opatrení zníži kradnutie profilových fotiek o 75%. Samozrejme, stále existuje spôsob, ako profilovú fotografiu niekoho iného získať. Facebook bude nový program ochrany profiloviek postupne rozširovať aj do ďalších krajín.

Zdroj: Facebook

22.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+