MojAndroid

Ak ste ešte stále nemali možnosť okúsiť novú podobu sociálnej siete Facebook, nezúfajte. Od septembra príde rad konečne aj na Vás. Teda, lepšie povedané, rad príde na všetkých, pretože od septembra sa už viac ako rok prezentovaný redizajn Facebooku stane skutočnosťou.

Doteraz mali používatelia vo webovom rozhraní možnosť prepínať medzi “klasickým” a “novým” Facebookom, no už o niekoľko dní táto možnosť proste zmizne.

Už iba nový Facebook

Nový Facebook sa stane jediným Facebookom a pôvodný dizajn bude jednoducho vytlačený do zabudnutia. Ako informuje portál Engadget, na túto skutočnosť začala používateľov upozorňovať sociálna sieť priamo pri jej používaní.

Pomerne stručné upozornenia hovoria o tom, že pôvodný dizajn od začiatku septembra už nebude dostupný. Používateľov cez tie isté upozornenia tvorcovia súčasne prosia o zaslanie spätnej väzby. Týmto krokom sa chcú pravdepodobne uistiť, že v novej verzii Facebooku nechýbajú žiadne funkcie, a že všetko funguje korektne.

Čakalo sa vyše roka

Plánovaný redizajn bol ohlásený ešte v apríli 2019. Odvtedy prechádzal testovaním s čoraz väčším okruhom používateľov, až kým sa nestal dostupným takmer pre všetkých. Stále však existovala jasná možnosť výberu.

Nový vzhľad zásadným spôsobom nemení zabehnuté funkcie a spôsob ich fungovania. Po stránke vzhľadu však mení snáď všetko. Je modernejší, prehľadnejší, ponúka tmavý režim a do popredia dáva rôzne zaujímavé sekcie – “Priatelia”, “Watch”, “Marketplace” či “Skupiny”. Jedným z najväčších prínosov sa javí byť práve spomínaný Tmavý režim.

O niečo viac priestoru dostávajú aj príbehy a chat po novom pripomína “bubliny” aplikácie Messenger na mobilných zariadeniach.

Dizajnovo sa nová verzia vcelku podarila. Už pri krátkom teste v marci sa nám zdalo, že všetko je pekne vyhladené, moderné a také, aké by v roku 2020 vlastne malo byť. Síce sme vtedy narazili aj na niekoľko problémov, no tie snáď boli medzičasom odstránené.

Náš tip
Tmavý režim: Všetko, čo potrebujete vedieť na jednom mieste

21.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+