MojAndroid

V posledných časoch je okolo sociálnej siete Facebook a úniku dát naozaj rušno. Najnovšia novinka sociálnej siete sa taktiež týka používateľských dát, no tentokrát ide o pozitívnu správu. Podľa najnovších informácií zverejnených na portáli androidpolice.com, pridáva Facebook ďalšie možnosti prenesenia vašich dát.

Dáta zo sociálnej siete Facebook je možné preniesť aj do rôznych iných služieb

Svoje konto na Facebooku si môžete zrušiť natrvalo, alebo len dočasne deaktivovať. Pri zvolení prvej možnosti však navždy prídete o všetky svoje používateľské dáta. Ak si chcete dáta z Facebooku napriek tomu zachovať, ponúka služba novú funkciu prenesenia vašich informácií.

Príspevky si môžete aktuálne preniesť do troch služieb, medzi ktoré patria Dokumenty Google, WordPress a Blogger. Pre prenos fotografií je tu podpora Dropboxu alebo Fotiek Google.

facebook prenos informacii
Zdroj: Redakcia

Prenos dát je naozaj jednoduchý. Stačí ísť do nastavení vášho konta, zvoliť si možnosť Vaše informácie na Facebooku a následne kliknúť na položku Preneste kópiu svojich informácií. Potom si už stačí vybrať, ktoré dáta chcete preniesť a taktiež aj cieľové umiestnenie prenosu.

Naraz môžete vybrať iba jeden typ údajov, no prenosov môžete vykonať hneď niekoľko. To znamená, že používateľ nie je obmedzený iba na jeden typ prenosu. Táto funkcia je už dostupná aj u nás na Slovensku a pravdepodobne ju už majú aj všetci ostatní používatelia Facebooku.

Náš tip
Facebook predstavil odpoveď na Clubhouse. Nazýva sa Hotline
21.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+