MojAndroid

Facebook pre používateľov najväčšej sociálnej siete opäť pripravuje niekoľko noviniek. Tou najzásadnejšou je ale asi to, že spoločnosť bude na nástenke používateľov automaticky spúšťať videá so zapnutým zvukom. To platí ale len v prípadoch, ak zariadenie nemá aktivovaný tichý režim alebo  používateľ túto funkciu nevypol v nastaveniach aplikácie.

Rozhodnutie Facebooku pre natívne zapnutie zvuku vo videách predchádzali mesiace testovania, ktoré začalo dokonca už v auguste minulého roka. Po novom, ak si používateľ nenastaví inak, bude každé video spustené aj so zvukom, pričom ak používateľ na nástenke prejde mimo jeho zobrazenie, tak dôjde k jeho pomalému stlmeniu pomocou takzvaného fade efektu. Facebook ale ubezpečuje, že zvuk z videí sa nebude nijakým spôsobom rušiť so službami streamovania hudby alebo prehrávaním hudby z lokálneho úložiska.

Facebook-app-video-1_Sound-On copy

Facebook dúfa, že zapnutím zvuku sa mu pomocou videí podarí zaujať viac ľudí. Je pritom už dlhšie známe, že Facebook sa v posledných rokoch najviac sústredí práve na propagáciu video obsahu.  Dôkazom toho je aj ďalšia novinka – režim zobrazovania videí PIP – Picture in Picture. To znamená len toľko, že ak chcete počas sledovania videa pokračovať v skrolovaní nástenky, tak ho môžete minimalizovať do menšieho plávajúceho okna.

Veľkou novinkou je potom aj nová video aplikácia Facebook pre SMART televízory. Tá by mala byť dostupná už v nasledovných týždňoch na zariadeniach Apple TV, Amazon Fire TV a Samsung Smart TV.

Zdroj: theverge

15.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+