MojAndroid

Spoločnosť Facebook vytvorila jednu z najznámejších značiek 21. storočia. Ikonická modrá farba s bielym písmenom “F” je miniatúrna forma jednoduchého nápisu “facebook”, ktorý môžeme vidieť na stránkach najväčšej sociálnej siete, prípadne na ďalších miestach na internete, ale aj vo svete. Hoci väčšinou sa stretávame práve s ikonou spoločnosti s jediným písmenom, predstavitelia dbajú o to, aby bolo ich primárne logo aktuálne a vyhovovalo súčasným štandardom. Aj preto bolo teraz predstavené nové logo, ktoré má byť pre užívateľov ešte atraktívnejšie.

fb-overlay.0

Ak nepatríte medzi znalcov typov písma, rozdiely možno na prvý pohľad ani nezbadáte. Prvé obrázky nového loga odhalili najmä zmenu v písmene “a”, ktoré má teraz jednoduchší tvar. Písmená sú tiež o čosi tenšie, no tento rozdiel už na prvý pohľad sotva zbadáte. Celkovo tak ide iba o malú zmenu známeho loga. Žiadne drastické inovácie v takomto prípade ale očakávať ani nemôžeme. Značka, ktorú spoločnosť vytvorila, je v súčasnosti známa všade vo svete a bolo by zbytočné priniesť úplne nové logo, ktoré by sme si spočiatku ani nespájali s tým, čo reprezentuje.

Zdroj: Christophe Tautzie (Twitter), Brand New via The Verge

2.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+