MojAndroid

Spoločnosť Facebook spustila ešte v minulom roku testovaciu prevádzku služby “Nájsť Wi-Fi.” Hlavnou výhodou bolo zobrazenie verejných Wi-Fi sietí vo vašom okolí. Táto funkcionalita sa zíde najmä v oblastiach so slabším dátovým pripojením alebo tiež nutnosťou využiť väčší objem prenesených dát. Lákavou možnosťou to môže byť takisto pre rozvojové trhy. Teraz prichádza funkcia “Nájsť Wi-Fi” celosvetovo do mobilnej aplikácie Facebook pre Android a iOS.

Náš tip
Facebook má už 2 miliardy aktívnych používateľov

Novinka sa bude nachádzať v rámci aplikácie Facebook pod kartou “Viac.” Aplikácia Facebook vám následne zobrazí výzvu k zapnutiu Wi-Fi pripojenia. Po zapnutí bude zobrazovať prehľadnú mapu s verejnými Wi-Fi sieťami vo vašom okolí. K dispozícii budú tiež informácie o firmách, ktoré tieto pripojenia prevádzkujú. Funkcia má stále nejaké obmedzenia. Niektoré Wi-Fi pripojenia zatiaľ nemusí zobraziť. A to pokiaľ spoločnosť, ktorá dané pripojenie prevádzkuje neupraví informácie v rámci svojho profilu na Facebooku.

Náš tip
Facebook vylepšuje videochat. Pridáva animované reakcie aj filtre

Find Wi-Fi

Zveřejnil(a) Facebook dne 29. červen 2017

Toto nie je prvý pokus o rozšírenie či pomoc v rámci internetového pripojenia zo strany spoločnosti Facebook. Výsledkom novej funkcie môže byť aj biznis model, v ktorom určité podniky či reštaurácie práve spropagujú svoju prevádzku v rámci mapy “Nájsť Wi-Fi.” V konečnom dôsledku je to tiež príležitosť, ako používateľov Facebooku udržať on-line po dlhšiu dobu aj v miestami nepriaznivých podmienkach.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: techcrunch

2.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+