MojAndroid

Spoločnosť Facebook, v snahe vyrovnať sa Snapchatu, pracuje na novej aplikácii s názvom Threads. Nová aplikácia by mala používateľom umožniť zdieľať svoj status, svoju aktuálnu polohu a ďalšie informácie iba s najbližšími priateľmi.

Podľa portálu the Verge by mala byť nová aplikácia navrhnutá ako “sprievodná appka” Instagramu a jej cieľom je umožniť používateľom zdieľať informácie iba so svojím zoznamom “blízkych priateľov” na Instagrame. Aplikácia je už interne testovaná, ale spoločnosť sa zatiaľ k ničomu nevyjadrila.

Náš tip
Obľuba reklamy na Instagrame rastie, a to na úkor Facebooku

Primárnou funkciou Threads je posielanie správ

Média už získali ilustrované snímky obrazovky z Threads. Niektoré funkcie sú viditeľné, ako už spomenuté automatické zdieľanie medzi používateľmi a ich “blízkymi priateľmi” z Instagramu. Používatelia si automatické zdieľanie budú môcť povoliť, zatiaľ čo aplikácia aktualizuje status používateľa o zdieľaní informácií, ako sú jeho poloha, rýchlosť a iné. Facebook sa však zjavne rozhodol, že aplikácii nedovolí zdieľať skutočnú polohu v reálnom čase. Namiesto toho upozorní priateľov, že používateľ je napríklad “na ceste”.

Náš tip
Facebook takto premenuje Instagram a WhatsApp

Náš tip
Ďalšia podvodná stránka na Facebooku sa od vás snaží dostať číslo platobnej karty

Facebook zisťuje, či by Threads vôbec mal úspech

Existuje tiež možnosť, ktorá používateľom Threads umožní aktualizovať svoj status manuálne. Zdieľanie informácií v aplikácii je však len sekundárnou funkciou, primárnou zostáva posielanie správ. Všetky správy od priateľov sa zobrazia v centrálnom informačnom kanáli a zelené bodky indikujú, ktorí z nich sú práve aktívni.

Kedykoľvek jeden z priateľov uverejní príbeh na Instagrame, používateľ ho uvidí v Threads. Aplikácia tiež využíva fotoaparát, ktorým umožní používateľom zachytiť fotky a videá a zaslať ich svojim blízkym priateľom.

Bohužiaľ zatiaľ nie je jasné, kedy a či Facebook sprístupní Threads pre širokú verejnosť. Účelom interného testovania je určiť, či môže byť táto appka užitočná, takže chvíľu potrvá, kým o nej opäť budeme počuť (alebo aj nie). A čo si myslíte vy? Má zmysel ďalšia takáto aplikácia od Facebooku? Mala by podľa vás úspech?

27.8.2019
Zdroj: phonearena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+