MojAndroid

Populárna sociálna sieť Facebook zdokonaľuje svoju ochranu voči tzv. “clickbait” príspevkom v sekcii News Feed. Ide o príspevky, ktoré svojim popisom umelo lákajú na kliknutie a prezretie príspevku. Popis príspevku je často prehnaný a prikrášlený alebo tiež falošný a vymyslený. Príspevky budú vyhodnocované na individuálnej úrovni a po novom sa budú tiež filtrovať na dva rôzne druhy “clickbait” príspevkov.

“Ľudia nám hovoria, že nemajú radi príbehy, ktoré sú zavádzajúce, senzačné alebo spamové,” píšu inžinieri Facebooku Arun Babu, Annie Liu a Jordan Zhang v príspevku na blogu, ktorý bol dnes uverejnený. “To zahŕňa titulky clickbait, ktoré sú navrhnuté tak, aby získali pozornosť a lákali návštevníkov kliknutím na odkaz. “

Facebook pripravuje podporu tejto funkcie aj pre iné jazyky ako len angličtinu. Dočkať by sa tak mali čoskoro aj iné najpoužívanejšie svetové jazyky. Spoločnosť tvrdí, že ich aktualizovaná technológia je vylepšená najmä v tom, že nehľadá spoločné znaky “clickbait” príspevkov. Naopak funguje na princípe spamových filtrov vašej e-mailovej schránky.

Náš tip
Facebook posiela Snapchatu jasný odkaz. Do Instagramu najnovšie pridal zábavné filtre tváre

Výsledkom je individuálne prechádzanie stoviek tisícok príspevkov špeciálnym ľudským tímom. Cieľom je posudzovanie príspevkov jednotlivo a rozdelenie do dvoch kategórií. Prvou je prípad, ak nadpis preháňa o podrobnostiach v samotnom príspevku a druhá ak nadpis zadržiava informácie a vyslovene núti k získaniu informácií kliknutie na príspevok. Potom tento proces automatizuje na sociálnej sieti vyhľadávaním známych “clickbait” fráz a ich porovnávaním. Facebook tvrdí, že väčšina stránok sa podobnej “clickbait” činnosti nezúčastňuje, ale tie, ktoré áno budú mať teraz svoju činnosť rozhodne obmedzenú.

Náš tip
Facebook vylepší preklady pomocou neurónových sietí, budú 9x rýchlejšie

Tento krok opäť odráža snahu Facebooku vyčistiť svoju sociálnu sieť od spamu a dezinformačných kampaní. Facebook tiež prisľúbil, že zabojuje proti príspevkom šíriacim práve propagandu či dezinformáciu z rôznych zdrojov. V pláne je tiež eliminácia spamových príspevkov, ktoré odkazujú na stránky s enormným a prehnaným množstvom reklám.

Zdroj: theverge

18.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+