MojAndroid

Tento týždeň sa v aplikáciách Facebook Messenger a Instagram objavila malá správa, ktorá používateľom oznamuje, že niektoré funkcie sú dočasne nedostupné. Táto správa sa zobrazuje len používateľom, ktorí žijú v štátoch Európskej únie.

Facebook nedostupné funkcie

Facebook oficiálne neoznámil, ktoré funkcie sú nedostupné

Facebook však nikde neuviedol, ktoré funkcie budú dočasne nedostupné. V Centre pomoci je pri niektorých otázkach uvedené, že dané funkcie sú dočasne nedostupné v Európskej únií, napríklad pri otázke týkajúcej sa vytvárania ankiet v Messengeri aj na Instagrame. Z Instagramu bola odstránená aj možnosť pridať samolepky a z Messengeru možnosť vytvoriť personalizovanú odpoveď.

Medzi ďalšie „oficiálne nepotvrdené” chýbajúce funkcie patria napríklad:

  • možnosť posielať niektoré typy súborov v Messengeri
  • možnosť upravovať fotky v Messengeri
  • možnosť pozrieť si všetky zdieľané fotky v Messengeri
  • možnosť pridať a zmeniť prezývky kontaktov
  • možnosť zdieľať AR efekty v súkromných správach na Instagrame.

Za všetko môžu nové pravidlá Európskej únie

Facebook dočasne zakázal niektoré z týchto funkcií kvôli tomu, že Európska únia zaviedla nové pravidlá o využívaní údajov. Tieto pravidlá sú súčasťou smernice o súkromí a elektronických komunikáciách z roku 2002. Táto smernica bude po novom ovplyvňovať všetky online komunikačné služby, ktoré fungujú v krajinách Európskej únie.

Nie je jasné, kedy Facebook tieto funkcie obnoví. Hovorca Facebooku pre portál The Verge povedal, že väčšina funkcií sa vráti „čoskoro“.

Náš tip
Facebook začína aktívne upozorňovať na dezinformácie o koronavíruse

18.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+