MojAndroid

Najväčšia sociálna sieť Facebook sa netají tým, že sa snaží konkurovať YouTube. Videá na Facebooku naberajú na popularite a sociálna sieť robí všetko preto, aby užívatelia radšej sledovali videá na Facebooku. Teraz pripravila pre majiteľov stránok nové funkcie a možnosti, vďaka ktorým bude možné lepšie spravovať videá a neskôr ich upravovať.

Majitelia stránok budú môcť odteraz označiť nahrané videá za “tajné”. V praxi ide o rovnakú funkciu, akú nájdeme aj na sieti YouTube v kategórii Nezaradené. Takéto videá sa nezobrazia v zozname s videami a nie je možné ich ani vyhľadať. Prístup k ním majú iba užívatelia, ktorí majú k dispozícii konkrétnu URL adresu týchto videí. Takto je možné lepšie spravovať viditeľný obsah na Facebooku a stále mať k dispozícii všetky videá na jednom mieste. Ďalšou novinkou je možnosť zabrániť zdieľaniu videa v článku na inej stránke a vytvoriť tak exkluzívny obsah pre sociálnu sieť.

V ďalšej skupine nových funkcií nájdeme novinky, ktoré sa týkajú dodatočnej úpravy videí po ich nahratí. Nová Knižnica videí slúži na organizovanie väčšej kolekcie videí s podobnou tématikou, vďaka čomu bude môcť užívateľ vykonávať hromadné úpravy takýchto videí. K dispozícii sú aj ďalšie dodatočné nastavenia videí, ktoré bolo doteraz možné vykonávať iba pred nahratím videa, no teraz sú k dispozícii aj po nahratí.

Facebook sa tak snaží ponúknuť všetky tie funkcie, ktoré majú k dispozícii užívatelia na sieti YouTube. Najväčšia sociálna sieť má tú výhodu, že dokáže osloviť obrovské množstvo užívateľov, čo je pre tvorcov obsahu najdôležitejšie. Rôzne technické nedostatky sú ale dôvodom, prečo je adaptácia videí na Facebooku pomalšia, no práve takéto novinky môžu celý proces zrýchliť.

Zdroj: Facebook Blog via The Verge

23.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+