MojAndroid

Facebook je naozaj vyspelou technologickou firmou. Hoci ich mobilné aplikácie majú aj svoje nevýhody, v mnohom ich možno označiť za pokrokové. Jednou z vecí, ktorú aplikácia Facebooku ponúka medzi prvými, je prispôsobenie zobrazovania obsahu podľa rýchlosti internetu v zariadení. Facebook na to vytvoril špeciálnu Android knižnicu s názvom Network Connection Class, ktorá dokáže v aplikácii detegovať rýchlosť pripojenia k internetu a podľa toho rozhodnúť, čo zobraziť na nástenke používateľa.

zuckerberg-facebook-titulka

Pokiaľ je vaše pripojenie pomalé, Facebook vám na nástenke ukáže viac statusov a textových správ, než videí a fotografií. Naopak, v prípade pripojenia k rýchlemu internetu sa na nástenke používateľa zobrazí viac multimediálneho obsahu, ktorý je pre používateľov častokrát zaujímavejší. Ide o jednu z mnohých zmien, ktoré Facebook tento rok urobil pre používateľov s pomalším internetom. Jednou z nich je aj predstavenie jednoduchšej a na-dáta-menej-náročnej aplikácie s názvom Facebook Lite.

Zdroj: Facebook

7.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+