MojAndroid

Facebook sa v posledných rokoch stal neuveriteľným zdrojom informácií o ľuďoch, ktorí prostredníctvom sociálnej siete zdieľajú svoje fotografie, videá, zážitky, udalosti alebo pocity. Mnoho používateľov však ani len netuší, že svoje profily majú verejne dostupné pre všetkých a preto sa často krát stáva, že bývajú zneužité v rôznych situáciách. Jedným príkladom sú zamestnávatelia. Facebook je totižto jedným z prvých miest, na ktoré sa obracajú s cieľom zistiť, či ste vhodný kandidát pre firmu. To si uvedomuje aj samotný Facebook a preto sa v najbližšej dobe môžete stretnúť s kontrolou súkromia, ktorá vám pomôže prehodnotiť a nastaviť, s kým zdieľate váš obsah.

V najbližšej dobe sa môžete na Facebooku stretnúť s podobným oknom, aké vidíte na titulnom obrázku, ktoré vás prevedie jednoduchým nastavením súkromia. V prvom kroku si budete môcť vybrať ľudí, s ktorým zdieľate svoj obsah alebo zabrániť neznámym ľuďom, aby si pozreli váš profil. Druhý krok je spojený s prehliadkou všetkých aplikácií, ktoré majú prístup do vášho profilu a k zoznamu vašich priateľov. V neposlednom rade je možné nastaviť, kto má prístup vašim údajom z profilu. Pre viac informácií navštívte zdroj alebo si pozrite nižšie uvedené video.

Zdroj: Facebook

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+