MojAndroid

Sociálna sieť Facebook síce dominuje trhu a väčšinou je to ona, ktorá prináša novinky v tomto segmente, ale niekedy sa aj gigant uchýli ku kopírovaniu iných. Jedným z takých prípadov bolo aj okopírovanie hlavnej funkcie známeho Snapchatu – krátkodobé zdieľanie aktuálneho okamihu fotkou alebo krátkym videom. A aby toho nebolo málo, táto funkcia bola implementovaná nielen do samotného Facebooku, ale aj Messengeru či služby Instagram, ktorú pred piatimi rokmi Facebook odkúpil.

Zatiaľ čo táto funkcia sa na Instagrame pod názvom Stories (Príbehy) uchytila a je dokonca používanejšia než samotný Snapchat, tak vo Facebook aplikácii pod rovnakým názvom ostala skoro bez povšimnutia. Rovnako dopadla táto funkcia v službe Messenger pod názvom Messenger Day. Facebook sa teda rozhodol spojiť túto funkciu v dvoch službách (Facebook, Messenger) do jednej. Ak teda pošlete fotku alebo video ako Príbeh vo Facebooku alebo službe Messenger, zobrazí sa v obidvoch.

Ďalšou novinkou je, že bude možné vytvárať spoločné Príbehy aj v rámci Skupín a Udalostí. Administrátor skupiny bude môcť následne editovať Príbehy tak ako príspevky.

Zdroj: TheVerge

16.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+