MojAndroid

O modulárnych smartfónoch sme toho už počuli i písali skutočne dosť. Zatiaľ sa asi najviac rozprávalo o Google projekte Ara, ktorý však Google po dlhom čase zastavil. Zatiaľ najbližšie sa zrejme k modulárnemu smartfónu dostali spoločnosti LG s modelom LG G5 a Lenovo, ktoré tento koncept poňalo z iného uhla. Smartfón sa priamo neskladá z rôznych vymeniteľných súčastí, no obsahuje súbor pinov a magnetov, pomocou ktorých sa k nemu dajú pripojiť Moto Mods v podobe prídavnej batérie, výkonnejších reproduktorov atď.

Modulárny smartfón ako taký však zrejme nedá niektorým ľuďom spávať a povráva sa, že spoločnosť Facebook pripravuje práve takéto zariadenie. Na verejnosť totiž prenikli informácie, že Facebook si dal patentovať dolu zobrazené zariadenie, ktoré definuje ako “modulárne elektromechanické zariadenie”. Používateľovi má umožniť jednoducho vymeniť jednotlivé komponenty za lepšie. Do úvahy okrem modulárneho smartfónu však prichádza aj modulárny inteligentný reproduktor. Facebook k tejto téme zatiaľ nevydal žiadne oficiálne stanovisko, a tak si ešte nie sme istí, o aké zariadenie môže ísť.

Mimochodom, niekoľko kľúčových členov projektu Ara momentálne pracuje pre Facebook v jeho Budove č.8. Táto budova patrí divízii spotrebiteľského hardvéru. Dávalo by to tiež zmysel v súvislosti s vývojom modulárneho mobilného zariadenia. V Budove 8 sa tiež pracuje na ďalších inovatívnych projektoch. Za zmienku stoja experimenty s písaním pomocou mysle či porozumeniu cudzieho jazyka cez pokožku.

To sú zatiaľ zhruba všetky informácie, ktorú sú dostupné. Žiadna zmienka o uvedení či bližšie detaily. O veci vás budeme priebežne informovať.

(titulný obrázok je len ilustračný)

Zdroj: androidauthority.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+