MojAndroid

Herný biznis je určite veľkým lákadlom pre rôzne firmy, pričom Facebook nie je výnimkou. Ten navyše nie je žiadnym nováčikom, nakoľko hranie hier priamo cez túto sociálnu sieť je možné už viac ako desať rokov. Mark Zuckerberg však ide do súboja v tejto sfére s ďalšou novinkou, a to s hernou mobilnou aplikáciou dostupnou pre zariadenia s Androidom. Informuje MSN.

Mobile Gaming App

Existuje viacero firiem, ktoré svoj biznis zakladajú práve na hrách. Množstvo ďalších sa však do hier snaží dostať aj napriek tomu, že ich primárna činnosť je predsa len v trochu inej sfére. Napríklad YouTube je dlhodobo priestor pre rôzne herné videá, no špeciálna podstránka pre herný obsah vznikla len v roku 2015.

Do plošného súboja s YouTube, Twitch alebo Mixer od Microsoftu prichádza Facebook s aplikáciou Mobile Gaming App. Tá je dostupná na Google Play voľne na stiahnutie, pričom obsahuje viaceré funkcie, ktoré hráči môžu oceniť.

V čase aktuálnej krízy sú hry stále výnimkou z pravidla, nakoľko ľudia ich aj napriek súčasnej situácii stále hrajú, čo firmám generuje zisk. Prísť s vlastnou aplikáciou práve v týchto časoch je preto logický krok. Pôvodne sa totiž Facebook pripravoval na jej vydanie až v júni.

V Mobile Gaming App hráči nájdu prístup k viacerým jednoduchým hrám a širokej hernej komunite. Čím však môže osloviť širšiu skupinu je funkcia Go Live, vďaka ktorej môže hocikto priamo streamovať hranie zo svojho telefónu. Platí to pritom aj pre tie hry, ktoré nie sú dostupné v rámci tejto aplikácie.

Bohužiaľ, majiteľa zariadení so systémom iOS si na vydanie Mobile Gaming App ešte budú musieť pár dní počkať. Aplikácia je síce pripravená, no čaká sa na jej schválenie.

Nová sekcia: Nákupný poradca

Zvažujete kúpu robotického vysávača, no neviete, ktorý je ten správny? My sme vybrali niekoľko zaujímavých modelov, ktoré vás navyše nebudú stáť viac ako 300 €. Do sumy 100 € sme zase vybrali tie najlepšie smartfóny. Otvor si novú sekciu nákupný poradca, kde nájdeš množstvo tipov pre rôzne produkty.

22.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+