MojAndroid

Mark Zuckerberg má dôvod na radosť. A spolu s ním aj investori spoločnosti Facebook. Tá zaznamenala ďalší fantastický štvrťrok. Nielenže narástol počet používateľov, ale zvýšili sa aj príjmy spoločnosti. Tá má teraz dostatočnú finančnú rezervu, aby bez problémov kúpila ďalší WhatsApp alebo robila prakticky čokoľvek, čo si zmyslí.

Náš tip
EÚ nesúhlasí so zdieľaním dát z WhatsApp na Facebook. Nariadila zmenu

facebook-2

Spoločnosť zaznamenala obrat na úrovni 7,01 miliardy USD a 1,09 USD výnosu na jednu akciu. Prekonala tak aj odhady analytikov, ktorí predpovedali obrat 6,92 miliardy a 0,97 USD výnosu na akciu. Počet aktívnych mesačných používateľov narástol na 1,79 miliardy, čo je o 16 % viac ako v rovnakom období minulého roku. Počet denných používateľov narástol z 1,13 na 1,18 miliardy. 1,66 miliardy používateľov pristupuje k sociálnej sieti z mobilného zariadenia každý mesiac a prvýkrát spoločnosť dosiahla aj miliardu používateľov, ktorí k sociálnej sieti pristupujú iba z mobilného zariadenia. Konkrétne je to 1,055 miliardy takýchto používateľov.

facebook-dau

Ako môžete vidieť na grafe, počet aktívnych mesačných používateľov neustále rastie a spolu s ním aj hospodárske výsledky spoločnosti. Facebook fantasticky zvládol prechod na mobilnú reklamu, ktorá teraz tvorí až 84 % všetkých obratov z reklamy v spoločnosti. To je až 16% nárast oproti minulému štvrťroku a 160% medziročný nárast. Spoločnosť má teraz hotovostné zásoby na úrovni 26,14 miliardy USD, takže má rozhodne priestor na investície či akvizície. Mark Zuckerberg ešte pridal niekoľko ďalších čísel. 40 miliónov ľudí sa k internetu pripája vďaka iniciatíve Internet.org, čo je výrazne viac ako 15 miliónov v minulom roku. Spoločnosť tiež úspešne bojuje proti ad-blockerom, čo prinieslo 18% nárast v obrate z reklám na desktope. Hoci Facebook nemal najpokojnejší štvrťrok, keď čelil rôznym obvineniam z neoprávnenej cenzúry, zdá sa, že na finančnom zdraví spoločnosti sa to neprejavilo.

facebook-obrat

Zdroj: Facebook via TechCrunch

3.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+