MojAndroid

Facebook stále rastie, a to nielen čo do počtu používateľov, ale aj príjmov. Najväčšej sociálnej sieti na svete sa darí výborne a už teraz je jasné, že pôjde doteraz o jej najúspešnejší rok. Dokazujú to aj aktuálne finančné výsledky za uplynulý štvrťrok, v ktorom výnosy spoločnosti dosiahli rekordných 2,05 miliardy dolárov, pričom za celý polrok sa príjmy spoločnosti vyšplhali na 6,44 miliardy dolárov. Čo je ale pre Facebook podstatné je, že jeho používateľská základňa stále rastie. Mesačne má 1,71 miliardy aktívnych používateľov, pričom až 1,51 miliardy z nich pristupuje k sociálnej sieti aj cez mobil. Viac ako miliarda využíva služby Facebooku na mobile na dennej báze. Nie je sa preto čomu čudovať, že až 84% príjmov z reklám pochádza práve z mobilnej reklamy.

Pýtate sa, ako je možné, že Facebook stále rastie? Môžu za to rozvojové krajiny, v ktorých sú sociálne siete, ako aj predaj mobilov stále na vzostupnej krivke. Mark Zuckerberg tiež uvádza, že za rast v týchto krajinách môže aj ich odľahčená verzia aplikácie Facebook Lite, ktorá nie je tak náročná na dáta a na výkon smartfónov. Spoločnosť tiež podniká kroky na rozšírenie mobilného internetu v týchto krajinách, napríklad za pomoci dronov.

Rekordný rast zaznamenali aj ďalšie aplikácie Facebooku. Viac ako miliardu používateľov má už Messenger aj Whatsapp. Instagram nedávno dosiahol 500-miliónov aktívnych používateľov. Facebook zároveň plánuje ďalšie novinky a do popredia chce aj naďalej staviaťvideá a Live prenosy. “Veríme, že do približne piatich rokov bude väčšina obsahu, ktorý budú ľudia sledovať, práve vo forme videa. Aj preto chceme byť v tejto oblasti jednotkou.

Zdroj: engadget

28.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+