MojAndroid

Aplikácia Facebook Messenger už dávno nie je iba jednoduchým komunikačným nástrojom. Rôzne funkcie a možnosti pribúdajú v každej novej aktualizácii a teraz by sa už dalo hovoriť o tom, že Messenger sa stáva skutočnou platformou pre rôzne činnosti. Preto vám prinášame prehľad niekoľkých tipov a trikov, z ktorých niektoré môžu byť pre vás novinkou.

Hry v Messengeri

Začneme zrejme tou najzaujímavejšou funkciou, o ktorej ale mnohí z vás určite vedia. Na mysli máme aktuálne dve dostupné hry, ktoré si môžete zahrať priamo v Messengeri na vašom telefóne a pre fungovanie ktorých nepotrebujete žiadnu inú aplikáciu. Nová hra basketbal je aktivovaná po tom, ako niekomu pošlete emoji basketbalovej lopty. Po odoslaní stačí, keď kliknete na túto emoji v správach a môžete skúšať svoje schopnosti pri hádzaní basketbalovej lopty do koša.

Facebook Messenger Screen 1 Facebook Messenger Screen 2

Druhou hrou, ktorá je v Messengeri dostupná už trochu dlhšie, je šach. V tomto prípade ide o trochu komplikovanejší princíp hrania, kedy pre ďalší ťah musíte zadávať konkrétne príkazy do textového poľa v Messengeri a vždy musíte čakať na ťah vášho súpera. Kompletný návod nájdete na tomto odkaze.

Screenshot_20160202-093237 Screenshot_20160202-094056

Ako vypnúť upozornenia v skupinových konverzáciách

Vďaka tomu, že Facebook Messenger používa skutočne obrovské množstvo ľudí, je veľmi jednoduché vytvoriť tu skupinovú konverzáciu, v ktorej bude každý, kto tam má byť. Problémom sú ale potom časté upozornenia, ktoré dostávate a ktoré vás môžu skutočne vyrušovať. Aby ste sa ich zbavili, nemusíte si vypínať zvonenie alebo úplne vypínať upozornenia v aplikácii Messenger. Existuje aj oveľa elegantnejšie riešenie:

 1. V aplikácii Messenger si otvorte danú skupinovú konverzáciu.
 2. Kliknite na ikonku s písomenom “i” v hornom pravom rohu.
 3. V novom menu vyberte možnosť Upozornenia a vyberte interval, počas ktorého chcete upozornenia vypnúť. Vďaka tejto jednoduchej funkcii môžete predísť neustále vyzváňajúcemu telefónu v prípade, že sa skupinová konverzácia zvrhne na nezastaviteľný prúd komentárov, obrázkov a emoji. Facebook Messenger Screen 5
 4. Ak budete chcieť konverzáciu zasa obnoviť, stačí, keď sa vrátite presne do tohto nastavenia a vyberiete jedinú dostupnú možnosť – Obnoviť upozornenia. Facebook Messenger Screen 4

Ako vypnúť všetky upozornenia v Messengeri

Ak ste členom viacerých skupinových konverzácii súčasne, alebo jednoducho chcete mať od upozornení na Messengeri pokoj, môžete si bez problémov vypnúť aj úplne všetky upozornenia v aplikácii. To nie je vôbec žiaden problém:

 1. V aplikácii Messenger prejdite na úplne pravú kartu s nastaveniami.
 2. Vyberte prvú možnosť Upozornenia a zvuky. Facebook Messenger Screenn 1
 3. Celkom vpravo hore kliknite na tlačidlo Zapnuté a zobrazí sa vám vyskakovacie menu, kde si môžete vybrať, na ako dlho chcete upozornenia vypnúť. Facebook Messenger Screenn 2

Ako uskutočniť hlasový telefonát v Messengeri

Mnohé zo súčasných komunikačných nástrojov ponúkajú okrem textovej komunikácie aj možnosť uskutočniť hlasové hovory. Výnimkou nie je ani Facebook Messenger, ktorý ponúka jednoduché rozhranie pre hlasové telefonáty. Telefonovanie cez Messenger pritom funguje veľmi dobre, no je závislé od kvality internetového pripojenia. Aj pri pripojení k 3G sieti však funguje spoľahlivo a určite stojí za vyskúšanie. Volanie v Messengeri je pritom veľmi jednoduché – stačí, keď si otvoríte konverzáciu s osobou, ktorej chcete zavolať a kliknete na malú ikonu telefónu v pravom hornom rohu. Ak je pri ikone zelená bodka, znamená to, že osoba má Messenger nainštalovaný a telefón jej aj skutočne zazvoní.

Facebook Messenger Screen 9

Ako vytvoriť odkaz pre skupinovú konverzáciu na domovskú obraozvku

Ak ste členom aktívnych skupinových konverzácií, je možné, že niekedy si spúšťate aplikáciu Messengeru iba kvôli nim. Môže byť preto vhodné, aby ste sa k takýmto konverzáciám vedeli dostať čo najrýchlejšie. Ideálnou skratkou je odkaz na domovskej obrazovke, ktorý vás presmeruje priamo do skupinovej konverzácie. Vytvorenie takéhoto odkazu je pritom veľmi jednoduché:

 1. V aplikácii Messengeru sa presuňte na strednú kartu, kde uvidíte všetky vaše skupinové konverzácie.
 2. Vyberte konverzáciu, ktorú chcete pripnúť na domovskú obrazovku a kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu konverzácie.
 3. Vyberte možnosť “Vytvoriť skratku” a na vašu domovskú obrazovku bude umiestnený odkaz, po kliknutí na ktorý budete v budúcnosti nasmerovaní priamo do skupinovej konverzácie v Messengeri. Facebook Messenger Screen 10
 4. V tomto istom menu môžete aj spravovať svoje skupinové konverzácie. Môžete si navrch pripnúť tie, ktoré chcete mať stále pod dohľadom a odopnúť môžete tie, ktoré už nie sú aktívne alebo vás nezaujímajú.

Ako jednoducho posielať fotografie a obrázky

Messenger umožňuje veľmi jednoduché posielanie fotografií a obrázkov. Stačí, keď v konverzácii vyberiete druhú, resp. tretiu ikonu nad textovým poľom. Druhá ikona otvorí prostredie fotoaparátu, kde môžete rýchlo vytvoriť fotografiu a poslať ju danej osobe. Po kliknutí na tretiu ikonu sa objavia posledné obrázky a fotografie vo vašej galérie, ktoré môžete priamo odoslať. Fotografie môžete ešte dodatočne upraviť, takže možností je tu skutočne veľké množstvo.

Facebook Messenger Screen 12Ako poslať veľký “palec hore”

Určite ste už v správach v Messengeri videli, že niekto poslal Palec hore vo zväčšenej podobe a rozmýšľali ste nad tým, ako to dotyčný spravil. Je to pritom veľmi jednoduché – stačí, keď pri kliknutí dlhšie podržíte prst na ikonke palca a uvidíte, ako sa palec v správe začne postupne zväčšovať. Môžete počkať, až kým dosiahne požadovanú veľkosť a ak počkáte dostatočne dlho, palec zo správy dokonca zmizne, čím predídete náhodným odoslaniam.

Facebook Messenger Screen 13Ako posielať informáciu o polohe

V aplikácii Messenger je možné jednoducho posielať aj informáciu o vašej polohe. Stačí, keď vyberiete predposlednú ikonu v riadku nad textovým poľom a pošlete informáciu danej osobe. Tá si môže jednoducho zistiť, kde sa práve nachádzate. Podobná funkcia je dostupná aj v iných komunikačných službách, no v službe Messenger je implementovaná skutočne veľmi dobre.

Facebook Messenger Screen 14Odosielanie GIF animácií a ďalšie doplnky

Už na začiatku sme hovorili o tom, že Messenger sa stáva platformou pre menšie služby a možnosti. To sa naplno ukazuje v obchode, kde si môžete kúpiť rôzne doplnky pre Messenger a využívať ho ešte aktívnejšie. Nájdete tu napríklad doplnky pre posielanie GIF animácií, ktoré vždy výrazne oživia nudnú konverzáciu. Okrem toho tu nájdete aj obchod s nálepkami, kde tiež nájdete vtipné, ale aj milé nálepky, pomocou ktorých môžete lepšie vyjadriť svoje emócie.

Facebook Messenger FOTO1 Facebook Messenger FOTO3 Facebook Messenger FOTO2

Facebook Messenger je skutočne plný rôznych tipov a trikov, ktoré môžu jeho používanie zjednodušiť a spríjemniť. Určite aj vy poznáte nejaké, ktoré sme v článku nespomenuli. Môžete sa o ne preto podeliť s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom a dať aj nám vedieť, ako využívate Messenger vy.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Pit

11.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Pravda

  máte tam aj trik, ktorý by zachránil batériu a súkromie? to je totiž hlavný problem messengeru, nikoho nezaujímaju minihry

  • koso

   Odinstalovat v aplikaciach

 • robot

  Vypnutie upozorneni pre beznu konverzaciu slo volakedy aj natrvalo. Potom to ale posrali a da sa vypnut max na 24hodin

  • Mam poslednú aktualizáciu a je tam možnosť zastaviť upozornenia kým neobnovým… Takže v podstate natrvalo.

   • Klasa

    Na trvalo sa daju vypnut len skupinove konverzacie…

 • Jan Roman

  Ked pisem spravu v messengeri, po novom, ked stlacim tlacidlo pre mazanie textu, (backspace) vymaze to naraz posledne 2 pismena! Je to strasne otravné ! Vie niekto ako sa toho zbaviť?

  • Branči

   Tiež mi to hrozne vadí. :/

 • radmik

  Ak je pri ikone zelená bodka, znamená to, že osoba má Messenger nainštalovaný a telefón jej aj skutočne zazvoní.
  Chyba..když je u telefonku zelená tečka,znamená to,že je ta osoba online,pokud není online,zelená tečka se nezobrazuje

 • Tomáš

  Neviete náhodou, že ako aktivujem Material Design v Messengeri?

 • Peter Blava

  Ako zobrazim spravy od nezmamych uzivatelov? V pc sa stracaju pod ziadostami novych priatelov a este musim kliknut na zobrazit filtrovane spravy. Pekne zasite menu a nikde ziadne upozornenie, ze sa mi v tom filtri zachytili desiatky ludi…

 • Dana Bálintová

  ako môžem vidieť archivované správy?

 • Monika Šps

  preco mam ymenenz messenger je velky a nanic to funguje

 • Monika Šps

  predtym bol maly ako na fone a teraz velky neda sa zmenit?

 • esgsg

  nevie niekto a by sa dalo zamavat v messengeri na zaciatku je tlacitko ale ked si z danou osobou posle spravu tak to zmizen a niektory uzivatewlia mi posielaju mavanie za odpovede dopredu dakujem

 • esgsg

  Môžem sa spýtať ako môžem danej osobe na Messengeri zamávať od začiatku keď si danú osobu pridám je políčko zamávať no keď danej osobe pošlem vetu políčko, a niektorý uživateľia my mávajú ale neviem ako to môžem poslať ja za odpovede dopredu ďakujem

 • Peter

  Na tablete Lenovo mi v messengeri blbne fotenie, na obrazovke sa otvorí fotoaparát ale zobrazí lupa obraz a ešte navyše sa začne obrazovka točiť, skúšal som aj preinstalovat a nepomohlo. Vie mi niekto poradiť pls ?

 • Marek

  Viete povedať čo je ten malý žltý blesk pri mene ??

 • henika

  zdravim, potrebujem poradit co mam robit ak mi messenger neposiela riadne upozornenia pri prijme spravy ani zvuk, aktualizovalo mi softver andorid a ten mi automaticky nainstaloval aj novu verziu messengera aj fb, ide mi to na nervy lebo uz to nevyzera tak ako predtym a aj neplni tu funkciu aku ma ktora mi vyhovovala, uz aj uvazujem o odinstlaovani. tak toto ma poriadne sklamalo…tak pekne to fungovalo, vyskocilo mi okno aj s textom a menom osoby ktora pise bez toho aby som sa musela pripojit na messenger a dalo sa tam aj hned odpisat… a este k tomu aj so zvukom a ostalo mi to vlavo hore na obrazovke ze mam spravu znak messengera….a teraz vyskoci len chatova hlavicka aj to len vtedy ak ju aktivujem….a tu nemam rada…cize zhrniem to….vobec teraz neviem kedy mi pride sprava na messenger, lebo nevyda zvuk ziadne upozornenie…a pritom mam vsetko zapnute zvuky nastavenia upozorneni a aplikacie vsetko on….diky no verzia vam asi nevysla androidu alebo messengera na zaplakanie

 • Pingback: Rok 2018 – najlepší rok: Nový rekord v návštevnosti | AndroidKomunita()

 • Petra

  Dobrý deň. Chcem sa poradiť, kde nájdem v Messengeri nejaký “ovládač” kamery pri videochate. Mám problém, že pri videochate v messengeri som ja na kamere dole hlavou. Ako a kde sa to dá otočiť?Za radu vopred ďakujem.

 • Ahojte ja by som potreboval poradit so zmenou avataru v messegeri…

  nemam ho prepojeny s FB tym padom mi nema aku foto priradit a nikde v nadstaveniach neviem najst tuto moznost…

  skusal som to aj cez tu radu na nete a nefunguje to…

  “Za zmienku stojí napríklad Murphybot, ktorý dokáže tvoju fotku zmenit na fotku
  kohokolvek si zažiadaš. Stací poslat fotku do chatu a potom len napísat
  WHAT IF I WERE…”
  Len dodam, ze messenger mam len koli hraniu CHESS… a prave tam nemam ziadny avatar a chcel by som nejaky mat, kazdy ma messenger prepojeny s fb a foto im to automaticky priradi..
  vopred dakujem za odpoved

+