MojAndroid

Spoločnosť Facebook podnikla ďalší krok, ktorý poteší skôr spoločnosti inzerujúce na Facebooku ako samotných používateľov. Týmto spoločnostiam bude totiž odteraz umožnené, aby posielali reklamy používateľom priamo v správach cez Facebook Messenger. To znamená novú formu komunikácie, pred ktorou pravdepodobne len tak ľahko neuniknete.

Náš tip
Facebook Messenger konečne dokáže vkladať text do chat heads

Novinka by mala fungovať tak, že ak kliknete na reklamu v zozname s novinkami, v budúcnosti vás bude môcť tento inzerent kontaktovať cez Messenger. Používatelia budú mať možnosť blokovať a mazať takúto formu reklamy, no kým sa tak stane, určite ju niekoľkokrát v zozname správ uvidíme. Pôjde tak ešte o priamejšiu reklamu ako je tá, ktorú vidíme v zozname s novinkami. Pre inzerentov to znamená ešte viac možností ako získať nových zákazníkov. Pre samotných fanúšikov to ale znamená ešte viac reklamy tam, kde by sme ju skutočne vidieť nechceli.

Okrem toho budú môcť spoločnosti využívať aj sponzorované správy priamo do schránky v Messengeri. Tieto správy nemusia byť vôbec generované ako následok vášho kliknutia na reklamu v zozname s novinkami, a tak budú ešte otravnejšie. Uvidíme, ako bude celý systém fungovať v praxi, no už teraz by ste sa mali pripraviť na reklamné správy v Messengeri.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Messenger Blog via Android Authority

10.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+