MojAndroid

Facebook rozširovanie platformy Messenger avízoval už niekoľko mesiacov dozadu. Vývojárom umožnil vytvárať vlastné aplikácie, ktoré už teraz obohacujú komunikáciu napríklad rôznymi zvukovými efektami, nálepkami vo fotografiách, či definovaním vlastných emotikonov.  Nie je to tak dávno, čo nás najväčšia sociálna sieť informovala aj o tom, že na Messegeri by sa už v blízkej budúcnosti mohli objaviť hry. Tá prvá sa v obchode Play objavila len pred niekoľkými dňami.

Náš tip
Facebook Messenger má aplikácie, ktoré obohatia vašu konverzáciu

Prvá hra pre Facebook Messenger nesie názov Doodle Draw a má veľa spoločného s populárnou hrou Draw Something. Jej nainštalovaním z obchodu Play alebo odkazom priamo z Facebook Messengeru, budete môcť so svojimi priateľmi hrať priamo v súkromnej konverzácii. V tejto prvotine máte konkrétne za úlohu uhádnuť, čo druhá strana nakreslila. Tá si vyberie niektoré z dostupných slov, ktoré hra ponúka. Priateľ následne uvidí aj to, ako ste obrázok kreslili, čo môže byť celkom zábavné spestrenie konverzácie.

Samozrejme, Doodle Draw je prvá hra, ktorá bude bez pochýb doplnená o ďalšie tituly. Používatelia čoraz častejšie používajú Facebook Messenger, o čom svedčí aj aktuálny počet stiahnutí aplikácie, ktorý sa vyšplhal na 1 miliardu. Ľudia mobily čoraz častejšie používajú ku všetkým činnostiam a výnimkou nie je ani hranie. Ak niekedy hranie hier na Facebooku zaznamenalo veľký úspech, podobný boom by mohol prísť aj s hraním na mobilných zariadeniach. Či sa hry vo Facebook Messengeri uchytia ukáže ale až čas.

10.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+