MojAndroid

Aplikácia Facebook Messenger od teraz pre vás preloží správy zo španielčiny do angličtiny (a naopak), bez ohľadu na to, o čom s priateľom četujete. Možnosť prekladu správ do Facebooku prišla za účelom komunikácie medzi firmami, ale napríklad aj ako pomôcka pre obchodníkov a pre uľahčenie četovania s cudzincami.

Preklad podporovaný umelou inteligenciou

Od dnešného dňa sa začala objavovať plávajúca správa počas četovania s cudzojazyčne hovoriacou osobou. Messenger ponúka preklad po novom už aj do španielskeho jazyka. Samozrejme, výsledný preklad je v angličtine a podmienkou, aby sa vám ukázala táto plávajúca správa, je systémový jazyk nastavený do angličtiny, poprípade do prekladu podporovaného jazyka. Po kliknutí na možnosť preložiť sa vás aplikácia opýta, či si prajete prekladať aj ďalšie správy v podporovanom cudzom jazyku. Sociálna sieť je presvedčená, že umožní ľuďom spojenie takým spôsobom, aby komunikácia prebiehala bezproblémovo a s prirodzeným prekladom. Nuž, určite je praktickejšie mať preklad priamo v aplikácii, ako kopírovať správy do prekladača.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

22.6.2018
Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+