MojAndroid

Facebook Messenger Kids je verzia aplikácie Facebook Messenger, ktorá umožňuje deťom komunikovať len s kontaktmi, ktoré sú prísne schválené ich rodičmi. Dieťa tak môže začať chatovať iba s vopred schválenými kontaktmi.

Prostredníctvom skupinového chatu mohli deti komunikovať s neschváleným kontaktom

Posledné dni Facebook rozoslal upozornenia rodičom detí používajúcich Facebook Messenger Kids Oznámenie nesie informáciu o “technickej chybe”, ktorá deťom umožnila pripojiť sa k skupinovým chatom so svojimi schválenými kontaktami (ale ale aj so schválenými kontaktami ich schválených kontaktov.) S informáciou prišiel web GSMArena. Znamená to, že technická chyba povolila Jožkovej kamarátke Aničke vytvoriť skupinový chat s Aničkinými povolenými kontaktami (a aj s Jožkom). Facebook v oznámení rodičov uisťuje, že táto chyba bude odstránená a zaručuje, že v budúcnosti sa už nevyskytne.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Facebook sa snaží cez chybu ticho preniesť, môže mať však problém

Vo svojej podstate aplikácia Messenger Kids nechtiac umožnila deťom komunikovať s neschválenými kontaktami prostredníctvom funkcie skupinového chatu. Facebook iba ticho informoval rodičov, ale problém sa verejne neriešil. Portál the Verge potvrdil pravosť oznámenia, ktoré podľa všetkého bolo za posledné dni rozoslané tisíckam rodičov.

V súčasnosti nie je jasné, ako dlho bola táto chyba prítomná. Je však závažná, pretože sa týka detí mladších ako 13 rokov. Aplikácia Messenger Kids sa musí riadiť zákonom COPPA (zákon o ochrane online súkromia detí), ktorý uvádza nariadenia týkajúce sa zhromažďovania údajov o deťoch. Kvôli tejto chybe by spoločnosť Facebook mohla čeliť vysokým pokútám od FTC (Federal Trade Comission, pozn. red.).

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

23.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+