MojAndroid

Sme zvyknutí na to, že keď sa v online svete objaví niečo zaujímavé a naozaj praktické, Facebook to dokáže veľmi rýchlo okopírovať. Markov plán je taký, že Facebook (a jeho pridružené aplikácie) budú tým jediným, čo potrebujete na komunikáciu so svojimi blízkymi. Aj preto spúšťa modrý gigant novú funkciu Facebook Messengera s názvom Instant Video, ktorá je odpoveďou na Google Duo, nový videochat od Googlu.

Facebook Messenger po novom ponúkne ikonu kamery v pravom hornom rohu, pomocou ktorej budete môcť okamžite spustiť video v chate, v ktorom sa aktuálne nachádzate. Okno s videom bude “plávať” ponad vašu konverzáciu a má sa stať jej doplnkom, nie náhradou. Čo je oproti Google Duo iné, je fakt, že druhá strana nemusí spustiť video, pokiaľ nechce. Ide tak o akýsi súkromný live stream, do ktorého sa môžete pridať, pokiaľ chcete. Pokiaľ túto funkciu chcete používať, tak je nutné, aby mali obe strany konverzácie nainštalovanú najnovšiu verziu Facebook Messengera. Tá sa vám ponúkne automaticky medzi aktualizáciami aplikácií, prípadne si ju môžete nainštalovať manuálne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

2.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+