MojAndroid

Vďaka rozsiahlosti sociálnej siete Facebook, patrí Messenger k jednej z najobľúbenejších chatovacích aplikácií na svete a len v obchode Google Play si ju stiahlo viac než 50 miliónov užívateľov. Preto vývojári pracujú neustále na rôznych vylepšeniach a po významnej aktualizácii, ktorá zmenila užívateľské prostredie aplikácie, sa dnes objavila nová verzia 2.2.4, ktorá prináša možnosť odosielať krátke hlasové správy.

Aplikácia Messenger, rovnako ako aj celá platforma Facebooku, sa doteraz spoliehala na odosielanie krátkych textových správ a obrázkov, čo je prípad, takmer každého IM systému. Zdá sa, že Facebook sa snaží hlasovými správami posunúť hranice svojich poskytovaných služieb a ponúknuť širšie možnosti oproti konkurencii. Funkcia je prístupná z tlačidla “+” vľavo od poľa pre zadávanie textu. V spodnej časti obrazovky sa objaví nový panel s tlačidlom pre nahrávanie, ktorého podržaním nahráte svoju správu. V súčasnej dobe je možné takéto správy odosielať len zo spomínanej aplikácie, no v prípade, že cieľový užívateľ nie je pripojený na smartfóne, príde správa aj na počítač. V prehliadači za zobrazí nasledovne:

Aplikáciu Facebook Messenger aktualizujete kliknutím na nasledovný odkaz:

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidcentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+