MojAndroid

Spoločnosť Facebook nedávno sprístupnila svoju aplikáciu Messenger vývojárom tretích strán, vďaka čomu je teraz možné stiahnuť si špeciálne aplikácie, ktoré spolupracujú výlučne s Messengerom a pridávajú rôzne funkcie a možnosti. Takýmto spôsobom bolo možné stiahnuť si zaujímavé aplikácie od stránok, ktoré ponúkajú databázu vtipných GIF obrázkov. Užívatelia si tak doteraz mohli stiahnuť doplnkovú aplikáciu k Messengeru, vďaka ktorej mohli pri používaní Messengeru posielať obrázky GIF.

Takéto posielanie GIF-ov bolo ale dosť náročné, keďže vyžadovalo stiahnutie dodatočnej aplikácie a následné vyhľadanie doplnku vždy, keď GIF obrázok chcete poslať. To by sa ale teraz mohlo zmeniť, keďže podľa všetkého Facebook testuje nový a jednoduchší spôsob, akým posielať GIF obrázky. S novou funkciou by malo byť možné vyhľadávať GIF obrázky jednoducho v okne, v ktorom by ste odoslali správu. Napravo sa ale zobrazí tlačidlo lupy, po stlačení ktorého sa vyhľadajú GIF obrázky vyhovujúce zadanému heslu.

gif-search

Obrázky sa pritom vyhľadávajú v databázach Giphy a Riffsy, čo sú tie isté služby, ktoré ponúkajú svoje doplnkové aplikácie pre Messenger. Nová funkcia je ale v súčasnosti iba v testovacej verzii a dostupná je iba pre niektorých užívateľov. Nie je teda isté ani to, že sa k vám v tejto fáze dostane a ak sa objavia väčšie chyby alebo nedostatky tohto doplnku, možno bude novinka úplne stiahnutá z testovania. V každom prípade ide o zaujímavý doplnok a zjednodušenie posielania GIF obrázkov v rámci aplikácie Messenger, vďaka čomu je možné jednoducho oživiť konverzácie. Uvidíme, či prejde novinka testovacou fázou a možno už čoskoro budú mať podobnú funkciu k dispozícii všetci užívatelia aplikácie Messenger.

Zdroj: TechCrunch

6.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+