MojAndroid

Facebook aktuálne vlastní hneď niekoľko aplikácií na online komunikáciu. Okrem klasickej Facebook aplikácie to je napríklad WhatsApp, či jeho vlastný komunikátor Facebook Messenger. Zatiaľ čo WhatsApp už podporu pre šifrované správy dostal, Messenger ich do dnešného dňa nemá. To sa však čoskoro zmení. End-to-end šifrovanie totižto prichádza aj do tejto služby.

Náš tip
Google I/O 2016: Budúcnosť je plná virtuálnej reality a umelej inteligencie | TÉMA

Facebook Messenger dnes používa aktívne viac ako 900 miliónov používateľov a modrý gigant s ním má v budúcnosti veľké plány. Messenger má byť veľkou konkurenciou pre Allo a počítame s tým, že Facebook bude i naďalej vyvíjať umelú inteligenciu, ktorú do neho integroval zatiaľ vo forme jednoduchých chatbotov. Má to však jeden háčik. Ak chcete využívať chatovacích botov, musíte im povoliť prístup k vašim správam. A to sa so zapnutým šifrovaním správ nedá. Používatelia si tak budú musieť vybrať, či chcú bezpečnosť, alebo inováciu v podobe virtuálneho kamaráta s UI. Zatiaľ nevieme, kedy bude šifrovanie správ v Messengeri dostupné, no akonáhle sa táto funkcionalita v aplikácii objaví, budeme vás o tom informovať.

Zdroj: Engadget

1.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+