MojAndroid

Mnohí z nás majú zmiešané pocity pri používaní aplikácie určenej pre sociálnu sieť Facebook na svojom Android zariadení. Neraz sa nám stáva, že po oznámení významnejšej aktualizácie aplikácie Facebook máme v komentároch negatívne reakcie na poslednú verziu.

Nie je celkom isté, či si vaše reakcie na aplikáciu Facebook číta aj sám Mark Zuckerberg, no zdá sa, že po mnohých problémoch a negatívnych reakciách prichádza aj do spoločnosti Facebook vytriezvenie a dochádza ku zmene stratégie.

Minulý mesiac sa Mark Zuckerberg nechal počuť na konferencii Tech Crunch, že prechod na HTML 5 s aplikáciou Facebook bola chyba a stratégia sa mení tak, že už teraz pracujú vývojári na natívnej aplikácii, ktorá by mala priniesť používateľom omnoho lepší zážitok z používania tejto sociálnej siete.

Aplikácia pre sociálnu sieť Facebook už minulý mesiac prešla aktualizáciou pre operačný systém iOS a používateľom poskytuje lepší a rýchlejší zážitok z používania sociálnej siete. Mark Zuckerberg sa vyjadril, že natívna aplikácia pre operačný systém Android bude nasledovať čoskoro a „bude k dispozícii okamžite, ako bude pripravená“.

Na spomenutej konferencii Mark Zuckerberg pripustil, že bolo chybou poskytovať aplikáciu Facebook postavenú na základe HTML 5 kódu. Natívna aplikácia by mala byť tým „pravým orechovým“, čo by malo vytrhnúť tŕň z päty spoločnosti Facebook pri používaní sociálnej siete na mobilných zariadeniach. Facebook totiž vidí práve v mobilných zariadeniach budúcnosť a prechod na mobilné zariadenia je v stratégii nanajvýš dôležitý, zvlášť keď tieto dosahujú čoraz významnejší podiel pri návštevnosti sociálnej siete Facebook.

„Najväčšou chybou, ktorú sme ako spoločnosť urobili, bolo príliš vysoké vsádzanie HTML5 miesto natívnej aplikácie. Prišli sme tak o dva roky. Natívne prostredie aplikácie bude čoskoro dostupné. Je to jediný spôsob, ako sprístupniť Facebook pre oba operačné systémy – Android aj iOS,“ povedal Mark Zuckerberg, CEO, Facebook.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TheVerge, Phone Arena, PocketNow

12.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+