MojAndroid

Facebook dokazuje, že sa neustále snaží prinášať svojim používateľom nové funkcie. Najnovšie predstavil modrý gigant vlastný bazár integrovaný priamo do sociálnej siete. Nazval ho Marketplace a jeho cieľom je kupovať a predávať veci vo vašom okolí. Myšlienka integrovaného bazáru vo Facebooku pritom nie je novinkou. Zuckerberg a jeho tím ju svetu predstavili už v roku 2007, no až teraz sme sa dočkali jej realizácie. Marketplace je dostupný v Android aj iOS aplikácii.

Facebook odjakživa tvrdil, že na predaj a kúpu tovaru slúžia práve jeho skupiny. Tie vraj na obchod s bazárovým tovarom používa každý mesiac viac ako 450 miliónov ľudí po celom svete. Marketplace sa má stať len akousi “vylepšenou skupinou” pre predaj a kúpu tovaru. Jednotlivé položky si môžete triediť podľa polohy, kategórie, či ceny. Pri tovare sa okrem týchto parametrov zobrazí aj ich detailný popis, fotografia a priamy kontakt na predávajúceho/kupujúceho na Facebooku. Jediné, čo Facebook Marketplace nevie zaručiť, je platba za tovar a jeho doručenie. Na tom sa musíte dohodnúť mimo sociálnej siete.

Ak máte viac ako 18 rokov a žijete v USA, Veľkej Británii, Austrálii alebo na Novom Zélande, tak si Facebook Marketplace môžete vyskúšať už dnes. Expanzia na ďalšie trhy príde, podľa slov samotného Facebooku, už “v najbližších mesiacoch”. V našich končinách ju môžete očakávať najskôr na sklonku roka, kedy by mal Facebook spustiť aj desktopovú verziu tejto služby.

Zdroj: Facebook

4.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+