MojAndroid

Facebook je najväčšou sociálnou sieťou na svete a o tomto fakte nikto nepochybuje. Potrvdzujú to aj najnovšie čísla, ktoré hovoria už o 1 miliarde aktívnych používateľov (pod aktívnym používateľom sa rozumie taký, ktorý navštívi Facebook aspoň raz za mesiac). Sociálnu sieť Facebook tak používa už každý siedmi človek na Zemi. Viac ako polovica z nich (600 miliónov) využíva pre prístup k sociálnej sieti mobilné zariadenie.

Facebook na svojich stránkach udáva aj ďalšie štatistické informácie. Približne 81% všetkých používateľov pochádza z krajín mimo USA či Kanady. Denne je v priemere aktívnych 552 miliónov používateľov siete. V decembri 2011 bolo na Facebooku 845 miliónov aktívnych používateľov a vo februári 2012 ich pristupovalo k sociálnej sieti už 432 miliónov cez mobil. Facebook od svojho vzniku zaznamenal viac ako 1,13 bilióna likov, 140,3 miliardy nadviazaných priateľstiev a 219 miliárd zdieľaných fotografií. Každý deň sa uploaduje viac ako 300 miliónov fotografií a prehrá 62,2 miliónov hudobných skladieb.

Konkurenčný Google+ len prednedávnom informoval o prekročení 100 miliónov aktívnych používateľoch. Na trhu však pôsobí len krátku dobu. Zatiaľ čo Facebook funguje už od roku 2004, Google+ bol spustený len pred rokom.

Zdroj: thenextweb, guardian.co.uk

5.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+