MojAndroid

Hry s virtuálnou realitou síce nie sú až také rozšírené, no majú svoje postavenie. Hra Beat Saber sa stala obrovským celosvetovým hitom. Facebook dnes oznámil, že kupuje štúdio Beat Games, ktoré hru Beat Saber vytvorilo. Za ním stoja Slováci Vladimír Hrinčár spolu s Jánom Ilavským a Čech Jaroslav Beck.

Už počas prvých 10 mesiacov sa dostavil prvý veľký úspech, hra zaznamenala milión stiahnutí. Netrvalo dlho a hra sa dostala na prvú priečku najsťahovanejších VR hier.

Tvorcovia Beat Saber: Vladimír Hrinčár, Jaroslav Beck a Ján Ilavský
Zdroj: Czechcrunch

Cena, ktorú Facebook zaplatí, zatiaľ nie je známa. Ani jedna zo strán sa v tomto smere ešte nevyjadrila. Štúdio sa pripojí k štúdiu Oculus Studios, no naďalej bude pôsobiť samostatne v Prahe. Presne tak, ako tomu bolo doteraz, informuje czechcrunch.

Štúdio tak získa nové kapacity a môže pracovať na nových funkciách, ktoré boli doteraz nedosiahnuteľné. Beat Games je jednoznačne najúspešnejším herným štúdiom na poli VR v Česku a na Slovensku.

Ďalšie plány do budúcna

S novou akvizíciou prichádzajú aj ďalšie plány, ktoré sú teraz zrealizovateľnejšie. Budúci mesiac by mala hra dostať 360-stupňový režim a pribudnúť by mali aj ďalšie hudobné balíčky. Zaujímavosťou je, že na nich štúdio spolupracovalo napríklad aj s Imagine Dragons.

Nová spolupráca prináša nový potenciál a hlavne viac možností. A tie by chceli tvorcovia hry Beat Saber využiť na maximum. Tešíme sa a sme zvedaví na to, akým smerom bude firma napredovať a čo všetko ešte uvidíme. Výborná práca, gratulujeme!

27.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+