MojAndroid

Videá na internete sú jedným z najrýchlejšie rastúcich médií vôbec. Odhaduje sa, že v roku 2020 budú videá tvoriť až 82 % celkovej internetovej návštevnosti. Popredné technologické spoločnosti si toto uvedomujú a robia všetko pre to, aby šli rovnakým smerom, akým sa uberajú záujmy používateľov. Facebook preto teraz umožnil používateľom odpovedať na príspevky aj videom.

Facebook video koment

Novinku si všimnete veľmi jednoducho – pod akýmkoľvek príspevkom sa v poli pre zadanie textu zobrazí ikona fotoaparátu, ktorá doteraz slúžila na pridanie fotografie, ktorou ste mohli odpovedať. Teraz sa ale funkcia ikony zmenila a pridať je možné aj video. Takto jednoducho môžete dať vedieť svoj názor aj takouto formou a pre Facebook to znamená možnosť dotiahnuť sa v tomto smere na niektorých z úhlavných konkurentov. V prvom kvartáli tohto roku totiž konzumácia videí na sociálnej sieti Snapchat predčila množstvo pozretí videí na Facebooku, čo bude chcieť Mark Zuckerberg určite zmeniť.

Facebook Snapchat

Nová funkcia bola vyvinutá počas jubilejného 50. Hackathonu, ktorý usporiadala spoločnosť Facebook. Vo vývojárskom tíme figurovali mená ako Hermes Piqué, Samer Madan, Muhammed Ibrahim, Billy Ng či líder Bob Baldwin. Výsledok je jednoduchý, no zároveň dokonale funkčný a už teraz si ho na sociálnej sieti môžete otestovať aj vy. My už máme novinku k dispozícii vo webovej verzii sociálnej siete na počítači, no je pravdepodobné, že sa časom dostane aj na mobilné zariadenia.

Zdroj: TechCrunch

10.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+