MojAndroid

Koľko času trávite na sociálnej sieti Facebook? Chcete lepší prehľad napríklad za týždeň? Aj tieto informácie by mala priniesť nová funkcia Facebooku. Obdobnú funkciu pre akési “manažovanie času” stráveného v mobilných aplikáciách by mali nájsť používatelia aj priamo vo svojom smartfóne. Malo by sa tak stať už v prípade operačných systémov Android P či iOS 12.

Náš tip
Facebook Messenger pridáva podporu prekladu správ v španielčine do angličtiny
Náš tip
Bude Messenger obsahovať videoreklamy v súkromných správach? Toto je vyjadrenie Facebooku

Čas strávený na Facebooku

Nová funkcia, ktorá bude monitorovať čas strávený na sociálnej sieti by mala niesť názov “Váš čas na Facebooku.” Novinka sa už objavila v aplikácii vybraných používateľov, pričom samotný Facebook potvrdil prípravu tejto funkcie pre portál TechCrunch. Obdobná funkcia by mala byť súčasťou aj ďalších populárnych služieb ako napríklad Instagram či YouTube.

Na začiatku roku 2018 Mark Zuckerberg odhalil, že jedným z cieľov spoločnosti pre daný rok je zabezpečiť, aby čas, ktorý trávia ľudia na Facebooku bol efektívny a vhodne využitý. Zuckerberg navrhol, aby spoločnosť Facebook pomohla používateľom nájsť relevantný obsah, ktorý im pomáha k zmysluplnejším interakciám pri používaní služby.

Podľa aktuálne dostupných informácií by mala nová služba ponúknuť používateľom celkový čas, ktorý strávili na Facebooku denne za posledných 7 dní. Z ďalších funkcií nechýba priemerný denný čas strávený na Facebooku, ale aj možnosť nastavenia upozornenia v prípade dosiahnutia určitého časového limitu.

Páči sa vám pripravovaná funkcia v rámci mobilnej aplikácie Facebook? Boli by ste ochotní stanoviť si určitý časový limit, ktorý chcete v danej aplikácii stráviť? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+