MojAndroid

Facebook pokračuje v hľadaní cesty ako ešte viac prepojiť svoje sociálne siete Facebook a Instagram. Začiatkom septembra začali vybraní používatelia hlásiť, že pri používaní mobilnej aplikácie Facebook si môžu priamo prezerať príbehy od svojich priateľov z Instagramu.

Duplicitná publikácia toho istého príbehu na Facebook aj na Instagram je pri prepojených účtoch možná už dlhý čas. Najnovšia zmena to ale upravuje tak, že príbehy stačí publikovať iba na Instagram, pričom sa automaticky zobrazia aj na Facebooku. Aspoň taká je teória. V praxi to však nie je až také jednoduché. Do hry vstupuje viacero podmienok, ktoré je potrebné splniť.

Príbehy z Instagramu sa budú zobrazovať len používateľom, ktorí svoje účty prepoja a zobrazovanie si povolia v nastaveniach. Navyše vaše príbehy budú vidieť len v prípade, ak patria medzi vašich sledovateľov.

V konečnom dôsledku teda príbehy zdieľate s tým istým okruhom ľudí. Akurát ich budú môcť prezerať aj priamo z Facebooku. Aj to len v prípade, že to povolíte. Ak sa rozhodnete, že svoje príbehy chcete udržať v distribučných mantineloch Instagramu, tak to viete spraviť jednoducho cez pridružené nastavenia.

Ako upozorňuje portál TheVerge, príbehy sú v rozhraní sociálnej siete Facebook dokonca rozdelené farebne podľa zdroja – modrá označuje príbehy pridané na Facebook, akási ružovo-oranžová označuje Instagram.

Hovorca spoločnosti Facebook potvrdil, že novinka prebieha testovaním v limitovanom okruhu používateľov sociálnych sietí Facebook a Instagram. To, či dôjde k jej zavedeniu bude závisieť od spätnej odozvy z tohto tejto skúšobnej prevádzky. Až čas teda ukáže, či sa používateľom navrhovaná zmena skutočne pozdáva.

Náš tip
Instagram si nás chce viac pripútať, pridáva navrhované príspevky
7.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+