MojAndroid

Asi každý, kto využíva sociálne siete Facebook a Instagram, si už všimol, že sa mu v nich zobrazujú aj príspevky od ľudí, ktorých nesleduje. Pokiaľ sa to niekomu zdá otravné, tak od budúceho roku bude ešte otrávenejší. Podľa portálu TheVerge chcú obidve služby od roku 2023 zvýšiť počet takto propagovaného obsahu.

Meta aj tomto prípade reaguje na konkurenčný TikTok

Generálny riaditeľ spoločnosti Meta Mark Zuckerberg uviedol, že spoločnosť do konca roka 2023 viac ako zdvojnásobí množstvo obsahu z odporúčaných účtov. Povedal, že takéto odporúčania v súčasnosti tvoria zhruba 15 percent obsahu na Facebooku a na Instagrame je toto percento dokonca vyššie.

Facebook Meta
Meta a Mark Zuckerberg | Zdroj: TheVerge.com

Zuckerberg tento krok nazýva budovaním „Discovery Engine“ a ide o radikálny odklon od pôvodného zamerania Facebooku a Instagramu na zobrazovanie príspevkov zo sociálneho okruhu používateľa. Aj v tomto prípade je cieľom zmeny konkurovať AI algoritmu, ktorý používa konkurenčná služba TikTok na lepšie smerovanie videí svojim používateľom.

Tento spôsob odporúčaní videí urobil z TikTok jednu z najpoužívanejších aplikácií na svete a vytvoril úplne novú ekonomiku pre ich tvorcov. Zuckerberg vysvetlil, že keď ich Al algoritmus nachádza ďalší obsah, ktorý ľudia považujú za zaujímavý, tak zvyšuje zapojenie a kvalitu informačných kanálov služieb spoločnosti Meta.

Facebook a Instagram budú odporúčať všetky typy obsahu

CEO spoločnosti Meta taktiež povedal, že služby použijú algoritmus na odporúčanie všetkého obsahu, ktorý ľudia verejne zdieľajú. To znamená bežné videá, Reels videá, fotografie, Príbehy ale aj odkazy. Myslí si totiž, že ľudia nebudú chcieť byť obmedzovaní jedným formátom v narážke na zameranie sa konkurenčnej služby TikTok na krátke videá.

Náš tip
Samsung aktualizoval viacero smartfónov. Dostali nové bezpečnostné záplaty

 

 

30.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+