MojAndroid

Facebook posledných pár rokov experimentuje s funkciou, ktorá pripomína hodnotenie komentárov na sociálnej sieti Reddit. Tá umožní používateľom ohodnotiť komentáre pod príspevkom v akejkoľvek skupine pomocou tlačidiel Hore a Dole. O téme informoval portál Digital Information World.

Facebook - hodnotenie komentárov
Foto: Redakcia

Ostatní používatelia neuvidia, že ste komentár ohodnotili, ale vaše hodnotenie pomôže algoritmu určiť, či sa komentár zobrazí vyššie alebo nižšie v diskusii.

Portál SocialMediaToday informuje, že spoločnosť teraz k funkcii pridáva aj odznaky, pomocou ktorých môžete dať druhému používateľovi vedieť, prečo považujete jeho komentár za prínosný.

Facebook - hodnotenie komentárov - odznaky
Foto: SocialMediaToday.com

V roku 2018 Facebook túto funkciu testoval na Novom Zélande a v Austrálii nielen v rámci skupín, ale aj pri komentároch pod bežnými príspevkami. Tento test pravdepodobne nebol veľmi úspešný, keďže funkcia bola krátko na to stiahnutá. Minulý rok sa však vrátila a teraz je oficiálne súčasťou mobilnej aplikácie Facebook.

Hodnotenie komentárov na sociálnej sieti Facebook môže pomôcť v boji s dezinformáciami

Táto funkcia môže pomôcť v boji s dezinformáciami, ktoré sa Facebookom šíria rýchlosťou svetla. Prínosné komentáre sa zobrazia vyššie, vďaka čomu si ich prečíta viac ľudí a tie zavádzajúce alebo nebezpečné zostanú na konci diskusie, kde ich uvidí len malý počet používateľov.

Na druhej strane ale môže zhoršiť problém, ktorému sociálna sieť čelí. Používatelia ju môžu použiť na umlčanie ľudí, ktorí nesúhlasia s ich názorom. To len podporí vznik informačných bublín a upevní tie existujúce.

Náš tip
Facebook musí označovať satiru. Doteraz mnohé príspevky brali čitatelia vážne

28.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+