MojAndroid

Hovorí sa, že všetko má len takú hodnotu, akú mu prisúdia ľudia. Jednotlivé spôsoby stanovenia ceny však môžu byť rôzne. Ak by sme sa riadili burzou, hodnota Facebooku by bola skutočne vysoká. Hoci vstup spoločnosti na burzu v r. 2012 nebol príliš úspešný, teraz je situácia úplne iná a spomínaná sociálna sieť má hodnotu 190 miliárd dolárov. Je tak cennejšia než napríklad Amazon, ktorej cena na burze je 165 miliárd dolárov.

Spoločnosť môže za tento úspech ďakovať zverejneniu výborných finančných výsledkov za druhý kvartál aktuálneho roka, ktoré prekonali očakávania analytikov. Akcie Facebooku vďaka tomu vyskočili na svoje historické maximum a vytvorili nový rekord 76,74 dolára za akciu. Následne ich cena mierne klesla, stále sa však pohybuje nad úrovňou 75 dolárov za akciu.

Spoločnosť za spomínaný druhý kvartál dosiahla zisk vo výške 2,91 miliardy dolárov a počet používateľov presiahol 1,3 miliardy. Vyhliadky sú pritom pre spoločnosť stále priaznivé a v najbližšej budúcnosti sa očakáva ďalší nárast zisku. Zdá sa teda, že napriek zlému štartu bol vstup na burzu dobrým rozhodnutím.

Spoločnosti prial aj vývoj v digitálnej oblasti a výrazný nástup mobilných zariadení. Zatiaľ čo pred pár rokmi väčšina používateľov pristupovala na sociálnu sieť z počítačov, v súčasnosti podstatne rastie počet prístupov z mobilných zariadení, pričom Facebooku sa v tomto segmente darí reklamou zarábať lepšie než na PC. Mimoriadne pozitívne výsledky Facebooku sú však aj tak prekvapením, keďže pred piatimi rokmi málokto očakával, že Facebook bude mať vyššiu hodnotu než Amazon a dosiahne približne polovičnú hodnotu Googlu alebo Microsoftu. Čo sa týka konkurenčnej siete Twitter, jej hodnotu Facebook prevyšuje osemnásobne.

Zdroj: techcrunch.com

24.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+