MojAndroid

Spoločnosť Facebook zažíva v posledných týždňoch krušné chvíle. Obrovský škandál s únikom a zneužitím osobných informácií používateľov prevažne v USA vrhol na sociálnu sieť tieň, z ktorého sa nevie dostať. Krátko na to sa objavili informácie o tom, že najväčšia sociálna sieť zbiera citlivé informácie o používateľoch Android zariadení. To všetko vyvoláva nedôveru v spoločnosť, ktorá má spájať ľudí a mnohí používatelia, vrátane Elona Muska a zakladateľa služby WhatsApp, si dokonca mažú svoje účty. Iní hľadajú rýchle riešenie pre zabezpečenie svojho účtu, no napísanie textu “BFF” do komentára pod statusom vám určite nepomôže zdokonaliť bezpečnosť.

Práve toto tvrdenie sa rozšírilo na sociálnej sieti. Vraj stačí napísať text “BFF” a keď ten pod komentárom ozelenie, váš účet je bezpečný. Pravda je však niekde úplne inde. Facebook už dávno podporuje animácie v komentároch, ktoré je možné vyvolať rôznymi heslami, ako napríklad “gratulujem”. BFF je skratka pre “best friends forever” (z angl. navždy najlepší priatelia, pozn. red.) a aj toto je aktívne heslo, ktoré vyvolá v komentári animáciu. So zabezpečením vášho účtu to však nemá nič spoločné.

Ak chcete zvýšiť úroveň vášho súkromia na sociálnej sieti, môžete sa inšpirovať aj našim návodom. Ak zas chcete zistiť, či údaje o vás alebo vašich priateľoch boli zneužité v škandále Cambridge Analytica, stačí, keď kliknete na tento odkaz.

12.4.2018
Zdroj: Wales Online

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+