MojAndroid

Zdá sa, že Facebook rozširuje svoje pole pôsobnosti a okrem modulárneho smartfónu do portfólia pridá aj inteligentný reproduktor. Pointou je to, aby takéto inteligentné zariadenie tvorilo centrálny hub domácnosti. Zariadenie bude totiž obsahovať 15-palcový dotykový displej, kde sa bude, samozrejme, zobrazovať nástenka s fotografiami z Facebooku, ale vykoná aj množstvo ďalších vecí. Ako smart reproduktor bude zariadenie vedieť prijímať hlasové povely a môže byť aj hlasovým asistentom. Navyše, cez Facebook audio-video hovory komunikuje každý mesiac asi 400 miliónov ľudí, takže zariadenie tohto typu by sa určite ujalo ako vyspelý domáci “telefón”. Spolu s veľkou obrazovkou bude dostatočne jasný a jednoduchý na ovládanie aj pre starších ľudí či deti.

Jedným z dôvodov, prečo Facebook nad inteligentným reproduktorom špekuluje je aj to, že viacero renomovaných spoločností ako Amazon, Google či Apple už majú svojich hlasových asistentov, no zatiaľ ani jeden neprináša niečo skutočne univerzálne a dostupné pre všetkých používateľov bez ohľadu na platformu. Práve Facebook, ako multiplatformový poskytovateľ, by vedel zjednotiť používateľov a poskytnúť im naraz spracúvanie hlasových povelov, telefonovanie, video-telefonovanie, prístup k internetu a množstvo ďalších vecí v jedinom zariadení.

Takto vyzerá hlasový asistent Amazon Echo Show

Podľa dohadov sa však zatiaľ Facebook nevenoval vyvíjaniu technológie rozpoznávania hlasu, rsp. hlasového asistenta. Všetko však dáva väčší zmysel, keď sa pozrieme na fakt, že Facebook v roku 2015 kúpil platformu Wit.ai, ktorá sa zaoberá vývojom hlasových povelov.

Nuž, uvidíme, kedy sa takéto dohady oficiálne potvrdia a na svetlo sveta sa dostane prototyp spomínaného zariadenia.

Zdroj: techcrunch.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+