MojAndroid

Oficiálna aplikácia Facebook pre Android bola pred pár rokmi známa ako najnáročnejšia, najpomalšia, najmenej optimalizovaná a vzhľadom na výdrž batérie jedna z najhorších ľuďmi frekventovane používaných aplikácii vôbec. Našťastie, vývojári sa podujali na dodatočnej optimalizácii a my tak môžeme byť svedkami čoraz lepšej aplikácie s prídavnými funkciami. Po novom do appky pribudne samostatná sekcia pre hráčov hier.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Krok, ktorý má pozitíva

Facebook v poslednej dobe veľmi pravidelne aktualizuje svoju oficiálnu aplikáciu. Okrem pridanej možnosti regulovania pristupovania aplikácie k vašej aktuálnej polohe sa Facebook dočká aj redizajnu, ktorý prostredie zmení dobiela a pravdepodobne sa neskôr dočkáme aj implementácie tmavého režimu, podobnému tomu v aplikácii Messenger. Americký gigant sa teraz chystá potešiť nielen hráčov, ale aj tých, ktorým hry nič nehovoria.

Z hlavných noviniek sa príspevky ohľadom hier presunú do samostatnej, špeciálnej sekcie. Facebook tvrdí, že mesačne je aktívnych až 700 miliónov hráčov, ktorí hrajú hry buď priamo na Facebooku, alebo v prostredí aplikácie Messenger. Otravných upozornení a príspevkov sa tak odporcovia hier zbavia a naopak, pokiaľ vás hry zaujímajú, budete mať osobitú sekciu čisto pre tieto činnosti a novinky. Funkcia je oficiálne nazvaná ako “Gaming Tab”.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Facebook testuje úplne nové prostredie svojej mobilnej aplikácie
Náš tip
Facebook povoľuje priamo v aplikácii spravovať prístup k polohe
Náš tip
Messenger konečne dostal tmavý režim. Takto ho aktivujete
17.3.2019
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+