MojAndroid

Hneď niekoľko svetoznámych velikánov na poli mobilných služieb chce svoje sily spojiť. Výsledkom by mal byť lepší prenos dát medzi jednotlivými aplikáciami. V tomto smere by sa mali spojiť služby z dielne spoločností Facebook, Google, Twitter a Microsoft. Data Transfer Project, platforma, ktorú vytvorili spomínané spoločnosti, by mala slúžiť na prenos obsahu, kontaktov a ďalších možností. Ide navyše o “open source” platformu, a tak sa k projektu môžu pridať aj ďalšie online služby.

Náš tip
Nahradí Google Fuchsia v budúcnosti Android a Chrome OS?
Náš tip
Messenger synchronizuje kontakty z aplikácie Instagram

Data Transfer Project (DTP)

Samotná platforma Data Transfer Project zatiaľ nie je pripravená na použitie, spoločnosti však prezentovali jej využitie. Vytvorenie akéhosi štandardu “prenositeľnosti” dát by mohlo prinútiť samotné služby k súťaži a zvýšiť konkurencieschopnosť, namiesto toho, aby používateľov udržiavali len v rámci svojej jednej služby. Platforma DTP by mohla priniesť riešenie aj pre pomerne zásadný problém sociálnych sietí. Ide o problém, kde používatelia nevedia alebo nemôžu nájsť svojich priateľov v ostatných službách.

Náš tip
Twitter aplikácia prešla malým redizajnom, ocenia to používatelia s väčšími zariadeniami
Náš tip
Aktualizovaný Microsoft Launcher ponúka zaujímavé dizajnové a funkčné zmeny

Obsah a kontakty pritom nemusia byť jediné. Súčasťou prenášania obsahu môžu byť aj hudobné playlisty či zdravotné údaje z fitness aplikácií. Všetko by však mohlo byť pod jednou strechou spolu s údajmi vašich priateľov. Platforma by mohla tiež fungovať aj ako pomocná “barlička” pre začínajúce koncepty. Páči sa vám myšlienka ohľadom platformy Data Transfer Project? Prijali by ste ju v rámci sociálnych sietí, ktoré využívate? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
23.7.2018
Zdroj: techcrunch.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+