MojAndroid

Všeobecné nariadenie o ochrane údajov (GDPR) Európskej únie malo dosť výrazný dopad na používateľov spoločnosti Facebook.

Náš tip
Facebook zdieľal dáta používateľov s desiatkami ďalších technologických spoločností
Náš tip
Facebook znova v problémoch: Populárnemu kvízu unikli údaje 120 miliónov používateľov

Počas bilancovania druhého kvartálu tohto roku spoločnosť odhalila, že stratila približne jeden milión mesačných aktívnych používateľov v Európe, kvôli zavedeniu GDPR. Pri 376 miliónoch európskych používateľoch a vyše 2,2 miliardy používateľoch celosvetovo však nejde o nič hrozivé. Takýto pokles je však extrémne zriedkavý pre spoločnosť, ktorá takmer vždy zaznamenávala rast (ktorý sa síce časom spomaľuje).

Nie je to také zlé, ako by to mohlo byť

Tento pokles je zrejme aj tak nízky, vzhľadom na Cambridge Analytica škandál, keďže Európania sú zjavne oveľa citlivejší na problémy ochrany súkromia na internete. Spoločnosť Facebook by preto mala byť opatrná, ak chce, aby počet používateľov v Európe opäť vzrástol.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
26.7.2018
Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+