MojAndroid

Cloudové hranie hier naberá posledné roky stále väčšiu popularitu. V prípade smartfónov ho roky obmedzovali relatívne pomalé LTE siete, ale s príchodom sieti 5. generácie začína mať čoraz väčší zmysel. Sociálna sieť Facebook teraz oznámila svoj vstup na tento segment trhu s platformou Facebook Gaming. Nebude sa ale snažiť konkurovať veľkým platformám.

Facebook Gaming neponúkne plnohodnotné PC hry

Boom cloudového hrania odštartovala pred rokmi americká spoločnosť Nvidia. V rámci svojej hernej platformy Nvidia Shield poskytla používateľom možnosť cloudového hrania s názvom GeForce Now. Neskôr na na trhu objavili aj ďalší hráči vrátane Microsoftu, Amazonu a Google. Zatiaľ čo Microsoft Xbox Game Pass a Amazon Luna sú stále len v beta verzii, tak Google Stadia je už plnohodnotnou platformou.

Facebook sa teraz rozhodol rozbehnúť vlastnú platformu pre cloudové hranie, ale prekvapivo nebude priamym konkurentom pre už spomínaných hráčov na trhu. Tí totiž umožňujú hranie plnohodnotných PC hier a v prípade Facebooku pôjde len o klasické mobilné tituly. Umožní vám tak hrať v mobilnej aplikácii Facebooku hry ako Asphalt 9: Legends, PGA TOUR Golf Shootout, Solitaire: Arthur’s Tale, WWE SuperCard a neskôr aj Dirt Bike Unchained. Teda hry, ktoré môžete normálne stiahnuť z obchodu Google Play.

Hru si vyskúšate už v reklamnom bannery

Pri používaní platformy Facebook Gaming, či už v aplikácii alebo na webe, tak odpadá nutnosť inštalovať mobilné hry. Malo by byť zabezpečené aj hranie medzi rôznymi systémami, či už na smartfónoch alebo vo webovom prehliadači. Hráči budú môcť vystupovať pod prezývkami a vybranými avatarmi namiesto skutočných mien a fotografií.

Facebook samozrejme rozbehne aj cloudové reklamy, ktoré budú zobrazovať demo konkrétnej hry. Namiesto screenshotu alebo videoukážky hry si ju bude môcť používateľ zahrať v reklamnom bannery. Následne sa do nej plynulé presunie. Hranie cloudových hier bude samozrejme bezplatné.

Náš tip
Budú pobočky slovenských bánk otvorené aj počas zákazu vychádzania? Aktualizované
28.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+