MojAndroid

Udalosti na Facebooku sa v posledných rokoch stali jednou z jeho najobľúbenejších funkcií. Vytvárať udalosti, súkromné alebo verejné, je vecou niekoľkých kliknutí a ich propagácia je len otázkou toho, koľko chcete investovať do reklamy. Práve sociálna sieť facebookového kalibru má výhodu v tom, že sú na nej takmer všetci a nie je preto problém zasiahnuť široké publikum, prípadne len vašich priateľov a známych. Možnosť prehliadať udalosti ste mali aj doteraz v desktopovej verzii Facebooku, ako aj v natívnej mobilnej aplikácií. Teraz však prichádzajú aj do samostatnej aplikácie, ktorá je dostupná pre iOS a čoskoro aj pre Android.

Podobne ako v desktopovej verzii, aj v nová appka vám umožní prehliadať nadchádzajúce udalosti, ktorých sa zúčastníte vy alebo vaši priatelia, ktorí účasť potvrdili alebo zvolili možnosť “Mám záujem”. Ak máte vo svojom feede akékoľvek komerčné stránky, tak v kalendári sa automaticky zobrazia aj ich vlastné akcie.

events-asset2-search

Aplikácia okrem toho umožní prehliadať udalosti podľa miesta konania alebo osobného záujmu. Samozrejme, podporované je aj vyhľadávanie a interaktívna mapa, ktorá presne ukáže, kde a kedy sa konajú jednotlivé eventy. Zaujímavosťou ale je, že v aplikácii sa nebudú zobrazovať iba udalosti z Facebooku. Pre lepší prehľad o vašom dni budú k dispozícii aj naplánované udalosti z Google kalendára a Apple iCloudu.

Ak budete mať o aplikáciu záujem, tak zatiaľ si budete musieť ešte počkať. Momentálne je dostupná iba majiteľov Apple zariadení, Facebook by ju však mal čoskoro sprístupniť aj pre používateľov Androidu.

8.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+