MojAndroid

Či sa vám to páči alebo nie, elektronický šport sa dostáva čoraz viac do povedomia, najmä mladých ľudí. Napríklad zápasy v známej hre FIFA už vysiela zahraničná televízia ESPN. PO novom sa však zápasov v elektronickom športe dočkáme aj na sociálnej sieti Facebook. Tá sa totižto dohodla s gigantom elektronického športu, spoločnosťou ESL (Electronic Sports League) na tom, že budú na Facebooku vysielať online zápasy v hre Counter Strike: Global Offensive.

Náš tip
Zahrajte si Counter Strike 1.6 priamo na svojom Android zariadení

Vysielanie zápasov v tejto hre nie je ničím neobvyklým, dnes sa vysielajú cez Twitch, YouTube, ale aj napríklad cez niektoré televízne stanice (TBS, …). ESL by na Facebook chcelo priniesť 5500 hodín obsahu ročne, z čoho by sa 1500 hodín vysielalo len na Facebooku. To by znamenalo, že by sme na tejto sociálnej sieti mohli exkluzívne vidieť aj niektoré z ESL One a Intel Extreme Masters turnajov. Tie by sa mali vysielať v angličtine, nemčine, francúzštine, španielčine, portugalčine, či dokonca v poľštine.

Pre fanúšika elektronických športov ide o veľkú vec a tento krok Facebooku rozhodne schvaľuje. Otázkou však bude, ako sa Facebook popasuje s kvalitou streamu, pretože v elektronickom športe je dnes minimálnou požiadavkou stream v HD kvalite. Zápasy v CS:GO nájdete aktuálne aj na stránke ESEA na Facebooku.

Zdroj: Engadget

 

19.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+