MojAndroid

Len nedávno si svetové vývojárske spoločnosti začali uvedomovať, že svetlé prostredie aplikácií nie je úplne prospešné pre náš zrak. Krátko na to začali integrovať do svojich appiek režim, ktorý umožní používateľom prepnúť predvolene svetlé rozhranie na tmavé. S takýmto tmavým režimom sme sa mohli stretnúť vo viacerých tituloch od Googlu či Microsoftu, ale aj v jednom od spoločnosti Facebook.

Ušetrí batériu, ale aj váš zrak

Týmto titulom je najpoužívanejší komunikačný klient na svete – Messenger. Aplikácia, ktorá beží na viac ako miliarde zariadení po celom svete zo začiatku tmavú tému testovala s uzavretou skupinou testerov. Neskôr bola však táto funkcia sprístupnená aj ďalším používateľom, pričom ak ste si ju chceli vyskúšať, stačilo odoslať emoji mesiaca v ľubovolnej konverzácii. Po vychytaní všetkých múch bol následne tmavý režim Messengeru oficiálne predstavený a možno ho dnes s radosťou používate aj vy.

Facebook tmavý režim

V súvislosti s vysokou popularitou tejto funkcie bolo len otázkou času, kedy sa dostane aj do ďalších appiek od Facebooku. Najnovšie sa pritom objavili správy, že je tmavý mód testovaný v hlavnej appke najpoužívanejšej sociálnej siete. Tieto správy, ktoré zverejnil portál AndroidPolice, pochádzajú od leakerky menom Jane Manchun Wong, ktorá priniesla v minulosti viacero relevantných informácií z prostredia Facebooku. Tá tiež zverejnila screenshot, ktorý ukazuje momentálnu podobu tejto appky v tmavom režime.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Podľa uniknutého obrázku sa zdá, že tmavý mód Facebooku má zatiaľ pomerne ďaleko k dokonalosti. Mnohé časti prostredia sú totiž biele a nesedia tak s jeho zvyškom. Leakerka okrem toho sama uviedla, že niektoré časti dokonca obsahujú tmavý text na tmavom pozadí, vďaka čomu je tento text nečitateľný. S ohľadom na to, akou komplexnou aplikáciou Facebook je, sa však ani niet čomu čudovať. Na to aby bol tmavý režim v tomto prípade dokonalý si teda budeme musieť chvíľku počkať.

13.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+