MojAndroid

Spoločnosť Facebook v stredu oznámila, že oficiálne spustila svoju zoznamovaciu službu Facebook Dating v 32 krajinách Európy. Spoločnosť pôvodne plánovala spustiť službu vo februári, no nestalo sa tak kvôli kontrolným záležitostiam.

Spustenie bolo odložené o viac ako pol roka

Írsky úrad pre ochranu údajov (DPC), ktorý je hlavným regulátorom v Európskej únii znepokojilo to, že o spustení služby nebol dostatočne vopred informovaný. Facebook Dating mal byť pôvodne spustený 13. februára a úrad bol informovaný iba 10 dní vopred.

DPC taktiež uviedol, že nedostal dokumentáciu, týkajúcu sa ochrany údajov alebo dokumentáciu, popisujúcu rozhodovací proces, ktorý spoločnosť Facebook vykonala. Vo štvrtok informoval o tom, že Facebook vykonal v službe zmeny tak, aby zohľadnil problémy a obavy regulačného úradu. Službu budú monitorovať naďalej aj po jej spustení.

„Spoločnosť Facebook poskytla podrobné vysvetlenie týkajúce sa spracovania osobných údajov v súvislosti so službou Dating,“ uviedol pre agentúru Reuters Graham Doyle, zástupca DPC.

Facebook Dating
Služba Facebook Dating je v Kolumbii súčasťou mobilnej aplikácie Facebook

Nájdite si lásku cez Facebook

Služba Facebook Dating bola na trh uvedená v septembri 2019 v Spojených štátoch, aby pomohla ľuďom nájsť zmysluplné vzťahy pomocou vecí, ktoré majú spoločné, ako sú záujmy, udalosti a skupiny. Služba je momentálne dostupná v 20 krajinách a v Európe by mala byť dostupná v priebehu tohto týždňa.

Službu nájdete v Menu mobilnej aplikácie Facebook medzi ostatnými službami ako sú napríklad Marketplace, Skupiny alebo Udalosti. Zvláštnosťou služby je, že vám nedovolí robiť snímky obrazovky počas jej používania. Kate Orseth, produktová manažérka služby Facebook Dating uviedla, že používatelia si môžu vytvoriť samostatný zoznamovací profil a môžu ho kedykoľvek odstrániť bez odstránenia svojho účtu na Facebooku.

Krstné meno a vek používateľa v zoznamovacom profile budú prevzaté z profilu na Facebooku a nebude ich možné upraviť. Priezviská používateľov sa nebudú zobrazovať a taktiež si môžu zvoliť, ktoré ďalšie osobné údaje budú zdieľať.

Facebook
Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot

Náš tip
Treba skutočne vyradiť WhatsApp z používania kvôli bezpečnosti?

24.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+