MojAndroid

Celkom vtipná situácia nastala, keď si algoritmus vymyslený spoločnosťou Facebook na odhaľovanie nechcených správ zmyslel, že je načase sa pozrieť na cibuľu. A keďže sa mu zdala príliš sexi, tak ju zablokoval.

Aj cibuľa má svoje tvary

Dnešná téma, ktorá ukazuje na obozretnosť Facebooku a jeho blokovacích nástrojov, bude mierne odľahčená. Ak ste totiž predajca cibule, potom musíte byť obozretný. V prípade, že je váš produkt príliš oblých a presných tvarov, môže sa stať, že sa to Facebooku páčiť nebude.

A tak reklama na semená cibule odrody Walla Walla proste vaši zákazníci neuvidia. Presne toto sa stalo kanadskému predajcovi Seed Company. Facebook cez svoje nástroje na odhaľovanie nechceného obsahu obrázok zverejnený obchodom preskúmal a dospel k záveru, že je príliš sexuálny.

Predajca z obchodu bol síce chvíľu v šoku, potom však bol upozornený, že daný obrázok zachytáva oblé tvary, čo automat zaradil medzi fotografiu naznačujúcu prsia alebo zadok a proste cibuľa mala smolu. Jej obrázok nesmeli zákazníci vidieť. Seed Dompany však berie situáciu ako dobrý dôvod na propagáciu seba a svojich produktov.

Cibuľa je pre Facebook príliš sexi

Po zverejnení ospravedlnenia od Facebooku sa rozbehla hromadná diskusia a vzrástol aj počet objednávok. Čiže aj takáto na úvod vyzerajúce negatívna reklama môže byť prínosom. Predajca uvádza, že za posledné tri dni predali viac, ako za ostatných päť rokov. A za všetko môže príliš sexy cibuľa.

Facebook tvrdí, že jeho nástroje sa učia neustále zlepšovať a práve odhaľovanie nahoty a jej blokovanie majú ako jednu z hlavných úloh. Je zaujímavé a spestrením čítať, ako môže útok na sexualitu dopadnúť. Ak sa tým zvýšia predaje zasiahnutého obchodu, je to bonus navyše.

Náš tip
Čipy, nanoboty, 5G a COVID−19: Takýto hoax sa šíri na Facebooku
26.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+