MojAndroid

Sociálna sieť Facebook sa angažuje v rôznych aktivitách. Okrem iného chce teraz uľahčiť používateľom obnovu zabudnutého hesla. V podobnej situácii sa ocitol už takmer každý používateľ internetových služieb. Mnohí z vás preto vedia, aké náročné a zdĺhavé môže byť také obnovenie zabudnutého hesla. Spravidla pritom musíte tú najdlhšiu formu tohto procesu absolvovať práve vtedy, keď sa do svojho účtu potrebujete prihlásiť čo najrýchlejšie. Facebook má vraj riešenie.

Náš tip
Facebook pridáva podporu pre dvojstupňové overenie pomocou NFC

Tým by malo byť prepojenie práve so sociálnou sieťou, ktorá sa tak stane dôveryhodnou autoritou. Dôležité ale je, že pri obnove hesla nebude Facebook môcť zachytiť vaše súkromné informácie, pretože tie budú posielané v zašifrovanej podobe.

Celý proces by mal fungovať tak, že ak zabudnete heslo do nejakej služby, cez Facebook si vygenerujete token, ktorý bude niesť informáciu o tom, že ste to práve vy, kto sa snaží do služby prihlásiť. Celý proces funguje cez zašifrované spojenie, čo je oveľa lepšie, ako časté nezašifrované maily, ktoré pri obnove zabudnutého hesla dostanete.

Novinka je aktuálne testovaná na stránke GitHub.com, no ak by sa osvedčila, v budúcnosti by sa mohla dostať aj do iných služieb. Aj keď pre niektorých používateľov zrejme nebude optimálne využívať na obnovovanie hesiel Facebook, pre stovky miliónov používateľov sociálnej siete pôjde o skvelé riešenie nepraktického obnovovania hesla.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Facebook via Android Authority

31.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+