MojAndroid

Spoločnosť Facebook včera na konferencii F8 prezentovala hneď niekoľko noviniek. Jednou z nich sa stali aj chatovacie boty pre Facebook Messenger, ktoré umožňujú komunikáciu s ľuďmi na rôzne témy a pri rôznych príležitostiach. Boty ponúkajú mix umelej inteligencie a komunikácie s reálnymi ľuďmi, od ktorých sa jednak učia automatické odpovede, a jednak ich človek zastupuje v otázkach, ktoré zatiaľ nevedia zodpovedať. Najväčšou výhodou botov pre Messenger je to, že si ich nemusíte inštalovať ani nikde sťahovať. Jednoducho si ich pridáte na Messengeri a píšete si s nimi ako s hocikým iným.

Facebook-Bots-for-Messenger-screenshots

Jedným z botov, ktorý je dostupný už dnes, je Poncho. Ide o jednoduchého bota, ktorý si s vami dokáže pokecať na tému počasie a povedať vám, či sa máte dnes obliecť teplo alebo vám stačia krátke nohavice. Už teraz si s Ponchom môžete pokecať, keď ho nájdete na Facebook Messengeri (stačí vyhľadať “Poncho”). Povie vám, aké je počasie vo vašej lokalite, no musíte písať po anglicky. Boty v Messengeri budú mať veľký význam najmä v biznisovom segmente. Spoločnosti totižto nebudú musieť najímať ľudí, aby odpovedali na otázky zákazníkov, ale nastavia robota, ktorý bude poznať povedzme 100 preddefinovaných odpovedí na najčastejšie otázky a zákazníkom na dopyty bude odpovedať automaticky.

Náš tip
Microsoft vytvoril bota pre Twitter, ľudia z neho spravili rasistu a xenofóba

V budúcnosti budeme umelú inteligenciu v chatovacích službách vídať naozaj často. Na vlastných botoch so schopnosťou odpisovania pracuje aj konkurent Facebooku – platforma Kik. Tá oznámila vlastných chatovacích botov ešte minulý týždeň. Povráva sa o tom, že podobné “automaty na správy” prinesie čoskoro aj Google. Ten ešte pred dvomi rokmi kúpil chatovacieho bota Emu, z ktorého použil niekoľko vlastností priamo do vlastnej služby Google Hangouts.

Zdroj: Phandroid

13.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+