MojAndroid

Facebook spĺňa v určitom zmysle aj úlohu novín – a ešte k tomu individuálne prispôsobených používateľovi. Na nástenke sa spravidla zobrazujú novinky o ľuďoch, ktorí sú (alebo by mali byť) pre používateľa dôležití. Okrem toho sa tu nachádzajú informácie o eventoch či dokonca samotné novinky rôznych online magazínov. Aj sám Mark Zuckerberg opisuje Facebook tiež ako noviny, čo onedlho nadobudne omnoho rozšírenejší význam. Linky na články z rôznych online magazínov sa totiž nezobrazia len ako linky, na ktoré kliknete, ale rovno ako článok, ktorý si na Facebooku celý môžete prečítať – a to bez toho, aby ste Facebook opustili.

Zatiaľ nie je upresnené, akým spôsobom bude novinka fungovať, podľa New York Times by napríklad reklamy v rámci článkov mala nahradiť v novej schéme na Facebooku jediná reklama v určitom formáte. Isté je však to, že tento celý nový systém bude mať na svedomí zmenu vzťahov medzi vydavateľmi a ľuďmi z vedenia sociálnej siete.

Viaceré médiá sú v dnešnej dobe Facebooku poriadne zaviazané, pretože ten sa stará o obrovský dosah príspevkov. Milióny ľudí sú neustále pripojení na sieť cez svoje mobilné zariadenie a môžu im tak byť v každej sekunde podsúvané informácie a novinky od vydavateľov. Momentálne sa z Facebooku môžete prekliknúť na stránku novín, no podľa New York Times trvá preklik aj osem sekúnd. Vďaka pripravovanej zmene to bude menej času a to by mohlo viesť k vyššiemu obratu čítanosti. V neposlednom rade to však bude znamenať aj ďalšie postúpenie moci pre Facebook.

Ako bude celá prirpavovaná zmena časom vyzerať, o tom vás budeme priebežne informovať.

Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+